Článek
„Nechybí někomu černobílá kočka? Je pod cukrovarským mostem,“ oslovil facebookovou skupinu Břeclaváci Michal Čermák a připojil video, na které je vidět na laně zavěšený košík se žrádlem.
„Nemohl by tam někdo z Břeclaváků slézt na laně? Nebo třeba hasiči nepomohli by? Chudinka, odtud se těžko sama dostane,“ připojila se do diskuse Jitka Šimková. Kočku v nesnázích poté někdo z obyvatel města oznámil městské policii.
Záchrana trvala tři dny a podíleli se na ní hasiči i městští strážníci. „Kočka uvízla ve stěně hráze, ale naše hlídka se k ní bohužel nedokázala dostat. Proto jsme přivolali hasiče,“ popsala situaci Lenka Rigó.
Zvíře se ale nepodařilo chytit ani hasičům. Kočka před nimi utekla do šachty. Pokusili se tedy vytvořit z prkna most pro bezpečný přesun na břeh. „Ale ani tento pokus nevyšel, proto kolegové umístili v blízkosti zvířete odchytovou klec, do níž se kočku podařilo poměrně v krátkém čase odchytit,“ dodala Rigó. Zvíře skončilo v útulku.

Kočku uvízlou na břehu řeky Dyje poblíž centra města zachraňovali hasiči a strážníci tři dny.
Zvířata zachraňují městští strážníci v Břeclavi poměrně často. „Možná je to tím, že tady máme řeku,“ zamyslela se Lenka Rigó. Potíže měla nedávno například i koza, která se rohem zahákla v plotě. „Kolegové ji z nepříjemné situace vysvobodili a zvíře se tak mohlo vrátit ke svým kozím záležitostem,“ dodala mluvčí.

