Hlavní obsah

Hroch málem spolkl malého chlapce. Ten to zázrakem přežil ve zdraví

17. 12. 2022, 5:55

Neuvěřitelné štěstí měl dvouletý chlapec ze západní Ugandy. Pokusil se ho totiž sežrat hroch. Jako zázrakem to malý Paul nejenže přežil, ale ani nebyl zraněn.

Foto: Lukáš Pavlačík/ Safari Park Dvůr Králové, Novinky

Ilustrační foto

Článek

Paul Iga si před několika dny hrál u domu, asi 800 metrů od Edwardova jezera na západě Ugandy, když se k němu přiblížil hroch a pokusil se ho spolknout.

Poblíž dramatické scény byl naštěstí v tu chvíli jeden z místních obyvatel, Chrispas Bagonza, který po zvířeti začal pohotově házet kameny. Hrocha to vylekalo, a tak malého chlapce vyplivl a vydal se rozvážně zpět k jezeru.

Podle místní policie to byl první případ, kdy hroch žijící u jezera zaútočil na dítě. Policejní zpráva pak dále uvádí, že hroch hocha vzal do tlamy od hlavy a již ho i napůl spolkl.

Chlapec byl po incidentu neprodleně převezen do nemocnice. Vyšetření ukázala, že je v pořádku. Dostal tedy pouze injekci proti vzteklině.

Hroši jsou býložravci, ale pokud cítí ohrožení, bývají dost agresivní. Vedle útoků na menší loďky je znám i případ, kdy hroch zaútočil na tři lvy, kteří plavali přes řeku. Podle odhadů zabijí hroši v Africe kolem pěti set lidí ročně.

Ženy napadl na zvířecí farmě hroch, pomstily se po svém

Reklama

Související témata:

Výběr článků