Hlavní obsah

Dagmar Patrasová léčí chřipku mastí z kaštanů

23. 2. 2005, 15:12 – PRAHA

Chřipková epidemie, která řádí na území České republiky, navštěvuje i příbytky známých osobností. Zákeřné viry upoutaly na lůžko i zpěvačku a herečku Dagmar Patrasovou a jejího manžela Felixe Slováčka. Onemocnění do rodiny jako první přinesla jejich dcera Anička.

Foto: Lucie Mazáčová

Komentovaná prohlídka výstavy Morava nově zakreslená. Muzeum Komenského v Přerově, p.o.

Článek

"Dcerka přinesla chřipku ze školy a už týden leží. Vzápětí ji dostal manžel a nakonec sklátila chřipka i mě," uvedla Patrasová.

Do boje proti chřipce se Dáda vyzbrojila mastí z kaštanů. Tu kdysi vyrobila její maminka podle starého rodinného receptu.

"Jako osvědčený prostředek nasazuji takzvané babičkovské recepty. Mám ještě po mamince zbyteček kaštanového mazání, které vyráběla z drcených kaštanů, vaječných skořápek a lihu. Tím se při chřipce maže čelo i prsa. Prostě jde o univerzální balzám, který spolehlivě zabírá," prozradila Dagmar.

Kaštany ocenila až v poslední době

Kaštany herečka obdivuje pro jejich léčivou moc, a to i když zrovna neleží v posteli s chřipkou. Doma je proto má na nejrůznějších místech. "Jsem přesvědčená, že kaštany jsou léčivé a mají schopnost pohlcovat všechno negativní. Maminka je dávala do postele pod matrace, pod televizi a nosila je i v kapsách."

"Zvláštní je, že když máma žila, nevěnovala jsem kaštanům pozornost. Ale teď, když už s námi není, tak je sbírám já a dělám s nimi přesně totéž co kdysi ona. I recept na kaštanový balzám mám pečlivě schovaný. Zatím ještě nevím kdy, ale vím, že jednoho dne se pustím i do jeho výroby," uzavřela Patrasová.

Reklama

Související témata:

Související články

Dagmar Patrasové se nelíbí škatulkování

8. 11. 2004, 15:56

Dagmar Patrasová je už pro české děti pojmem. Pro ni samotnou to má však negativní dopad, neboť je zařazená do šuplíku s písničkami pro děti. Stěžuje si,...

Výběr článků