Hlavní obsah

Belgičanka věřila navigaci a místo do Bruselu dojela až do Chorvatska

14. 1. 2013, 14:12

Řidičku z belgického městečka Solre-sur-Sambre zavedla satelitní navigace místo do Bruselu, vzdáleného pouhých 75 kilometrů, až do Záhřebu. Sedmašedesátiletá Belgičanka svou pouť, během níž jí vůbec nebylo nápadné, že je na cestě již dva dny, přičítá rozčilení a soustředění, napsal v pondělí chorvatský portál croatiantimes.com.

Foto: Novinky

Belgičanku zavedla navigace až do Záhřebu. Ilustrační foto

Článek

Žena původně chtěla na bruselském nádraží vyzvednout známého, nakonec ale ujela 1400 kilometrů. Během jízdy dvakrát tankovala, způsobila menší nehodu a krátce spala v autě odstaveném u krajnice.

"Viděla jsem všechny možné dopravní značky. Nejdříve ve Francii, pak v Německu - v Cáchách, Kolíně nad Rýnem, Frankfurtu...," prohlásila. Dodala, že žádné pochybnosti neměla. "Byla jsem rozrušená a jen jsem držela nohu na plynu."

Její syn mezitím doma zburcoval policii, protože neměl o matčině jízdě tušení. Policie prohledala její dům a chystala se vyhlásit po ní pátrání. Žena ale ještě před tím zavolala a vysvětlila, že ji navigace zavedla do Záhřebu. Policii a příbuzným později řekla, že nic podivného nezpozorovala až do chvíle, co "náhle přijela do Záhřebu a zjistila, že již není v Belgii".

Reklama

Související témata:

Výběr článků