Hlavní obsah

Bavorská hospoda přestala nabízet alkohol včetně piva, majitel je alkoholik

K bezprecedentnímu kroku se odhodlal majitel hostince v bavorském Hilpoltsteinu. Od poloviny ledna přestal v podniku nabízet jakékoli alkoholické nápoje včetně piva, a to jen proto, že měl sám s pitím lihovin velký problém.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Manželé Vladimir a Kerstin se poznali před osmi lety, hospodu provozují od roku 2019. Na přílišnou manželovu konzumaci alkoholu si paní Kerstin stěžuje od počátku vztahu a o poslední silvestrovské noci to prý Vladimir opět přehnal.

„Bylo mu špatně. Hádali jsme se a já jsem se ho zeptala, jestli chce na hřbitov, nebo s tím konečně přestane,“ popsala žena řekla deníku Bild. Musela zavolat záchranku a manžel pak dobrovolně zůstal jedenáct dní v nemocnici, aby se podrobil detoxikaci organismu.

Po návratu domů měl dvě možnosti - buď půjde na tříměsíční protialkoholní léčení a hospodu zavře, nebo jednoduše škrtne z nápojového lístku veškerý alkohol, aby ho to samotného nesvádělo.

„Vladi“, jak mu místní přezdívají, se rozhodl pro druhou možnost. Jeho podnik nabízí jen nealkoholický sortiment, a to včetně piva, vína a ginu, vše bez jediného gramu lihu. V bavorském regionu Franské Švýcarsko, kde Hilpoltstein leží, je to opravdová rarita - vždyť tu mají jednu z nejvyšších koncentrací pivovarů a lihovarů na světě.

Aby si Vladimir a Kerstin udrželi zákazníky, vylepšili nabídku jídel tím, že začali nabízet nejen veganské, ale i bezlepkové a bezlaktózové pokrmy.

Nedávno se šéf hostů zeptal, jak jim chutná, když vaří střízlivý. „Velmi dobré. Tolik upřímnosti ohledně takového osudu jsem ještě nezažil,“ komentoval to jeden návštěvník.

Výběr článků

Načítám