Článek
Ke slavnostní příležitosti koncem minulého měsíce v kalifornském Davisu sezval celou rodinu, která je velmi početná - dvanáct dětí, 34 vnuků, 64 pravnuků a 24 prapravnuků. „Myslela jsem, že se zbláznil, když nám to oznámil,“ řekla jeho 51letá vnučka Vickey.
Jubilant je veterán amerického námořnictva z druhé světové války a padákem nikdy neskákal. Udržuje se ale v kondici a k tak významnému výročí si chtěl dopřát něco zcela mimořádného.
Motivoval jej prý někdejší prezident USA George Bush starší, když v roce 2014 seskočil padákem v den svých 90. narozenin. Pan Jimmy připustil, že on sám si před vlastním seskokem prošel mnoha emocemi.
„Mohl to být můj poslední den. Ale i kdyby tomu tak bylo, prožil jsem plnohodnotný život,“ řekl magazínu People. Aby dobrodružství při rodinné sešlosti bylo působivější, seskočili po něm také jeho syn Andrew a vnuk Santiago, zatímco manželka jubilanta, 91letá paní Dora, seděla v první řadě improvizovaného hlediště.
„Panák tequily denně“
„Přistání nebylo nejlepší, ale jsem moc rád, že mně všichni přišli navštívit, mí bratranci, přátelé z Oregonu, mé neteře, synovci, děti a vnoučata, prostě všichni,“ dodal pan Jimmy, jehož profesí je tesařina.
Ve svých sto letech říká, že je důležité zůstat co nejdéle fyzicky aktivní, aby si člověk udržel i čistou mysl. „Musíte žít pozitivně. Myslím, že to je jediná cesta,“ radí pan Jimmy, jenž stále vlastní řidičský průkaz.
„Je nezastavitelný, stále jede jako dynamo,“ potvrdil jeho soused Collin Anderson televizi WMTV. „Nedokážu vám říct, kolikrát jsem šel k němu domů a on lezl na střechu. Je to síla,“ dodal.
Jimmy Hernandez, 100, still drives a car and climbs on the roof of his home to do maintenance and repairs and skydives. Shares Longevity Tips #HealthyLiving #lifestyle https://t.co/liwT2G2od7
— Julie Bir (@juliebir) September 9, 2025
Jubilant mezitím uvažuje o dalším seskoku ke 101. narozeninám s tím, že by se z toho mohla stát i každoroční tradice. Za součást svého receptu na dlouhý život považuje vyváženou stravu, zřeknutí se nadměrné konzumace alkoholu a žádný tabák.
Pamlsky si prý občas ale dopřeje. „Mám rád broskvový a jablečný koláč. Tu a tam i nějakou koblihu,“ přiznal.
Součástí jeho tajemství dlouhověkosti je i panák tequily denně. „Ten mi ale před seskokem nedovolili,“ dodal pan Jimmy.