Hlavní obsah

Trust představil bezdrátový set pro notebooky

18. 10. 2004, 12:34

Holandská společnost Trust představila novou miniaturní bezdrátovou myš, která společně s externí numerickou klávesnicí představuje zajímavý doplněk pro přenosné počítače.

Foto: Petr Hejna

kaplička u bývalých Bastrčic

Článek

Novinka s označením Trust 3012A sestává z bezdrátového bloku numerické klávesnice, miniaturní optické myši a malého přijímače připojujícího se do USB portu notebooku. Obě zařízení lze používat až do vzdálenosti 1,2 metru od notebooku.

Trust Wireless Numeric Keypad

Právě nedostatek místa pro čísla na klávesnici notebooku považují za velkou nevýhodu mnozí uživatelé, kteří prostřednictvím přenosného počítače zadávají větší množství číselných dat. Trust Wireless Numeric Keypad tento nedostatek dokáže vyřešit a navíc lze pro všech 19 kláves naprogramovat speciální funkce jako např. otevření e-mailového klienta či spuštění webového prohlížeče.

Pro napájení slouží dvě tužkové baterie a nebo lze klávesnici napájet prostřednictvím USB kabelu, pak již ale ztratí výhodou připojení bez drátů.

Trust Optical Mouse

Bezdrátová myš Trust Optical Mouse má ergonomický design a lze ji nakonfigurovat pro leváky i praváky. Myš obsahuje posuvné kolečko, tři tlačítka a optický senzor s rozlišením 800 dpi, zajišťujícím vysokou přesnost.

Součástí balení je i ochranná brašna se třemi kapsami a čtyři baterie AAA pro myš a klávesnici. To vše přijde na 49,95 euro, což je v přepočtu asi 1 600 korun.

Reklama

Související témata:

Výběr článků