Článek
Okolo převzetí WinAmpu panují podle serveru TechCrunch ještě jednání, finální dohoda by však měla být údajně hotová a podepsaná v dohledné době. Otazník zatím tedy visí nad prodejní cenou i dalšími podrobnosti.
Proti odstřihnutí WinAmpu se ohradilo téměř 50 000 lidí. V internetové petici fanoušci požadovali, aby z legendárního přehrávače vznikl open-source, tedy software s volně dostupným zdrojovým kódem. Díky tomu by mohli programátoři legálně vylepšovat, upravovat i šířit program v následujících letech.
WinAmp se proslavil mimo jiné díky široké škále vyměnitelných skinů.
WinAmp patřil na přelomu tisíciletí mezi nejpopulárnější multimediální přehrávače. Používaly jej milióny lidí po celém světě. V době největší slávy, v roce 2002, koupila WinAmp společnost AOL od softwarového studia Nullsoft. Přestože se vývojáři snažili v posledních letech neustále posouvat možnosti přehrávače dál, vydali například mobilní verzi pro Android, jeho popularita neustále klesala.
Přehrávač se zkrátka neprosadil mezi novými operačními systémy a mobilními zařízeními, které již zpravidla mají vlastní multimediální přehrávače předinstalované, upozornil server The Verge. Proto se jej nyní snaží vedení AOL zbavit.