Hlavní obsah

Firefox 6 vyjde už příští týden

10. 8. 2011, 15:50
Novinky, mif

Už příští úterý by společnost Mozilla měla vydat novou verzi internetového prohlížeče Firefox. V pořadí již šestá generace programu přinese řadu oprav a novinek. Upozornil na to Pavel Cvrček ze serveru Mozilla.cz s tím, že ve stejný den by měl vyjít také nový poštovní klient Thunderbird 6.

Článek

„V rámci pravidelného vydávání nových verzí aplikací Mozilla je další datum vydání stanoveno na 16. srpna. Tento den by měl vyjít Firefox 6, který kromě řady oprav přinese řadu novinek,“ uvedl Cvrček. Jednou z nejpatrnějších změn má být vylepšení výkonu.

Firefox 6 vychází pouze necelé dva měsíce po odhalení páté generace. Ta proti předchozí verzi přinesla podporu CSS animations, snadné přepínání mezi verzemi či vylepšení integrace Firefoxu v Linuxu.

I když šestka ještě nevyšla, Mozilla již pracuje na sedmé generaci. Ta bude umožňovat zasílat anonymní informace o výkonu Firefoxu. Získané informace budou Mozille sloužit k dalšímu zlepšování výkonu. Ve výchozím nastavení prohlížeč žádná data odesílat nebude, zasílání dat bude muset uživatel odsouhlasit.

Sedmá generace Firefoxu má být navíc daleko přehlednější než současné verze. Například už se nebude zobrazovat protokol http:// v adresním řádku, díky čemuž uživatel rovnou uvidí název navštívené domény. „Úprava se týká pouze nezabezpečených webů, v ostatních případech se bude použitý protokol i nadále zobrazovat,“ konstatoval Cvrček.

Další novinkou, která se objeví nejspíše už ve Firefoxu 6, bude inovovaný Správce stahování. „Oproti tomu stávajícímu by měl být integrován přímo do okna Firefoxu namísto samostatného okna,“ dodal Cvrček.

Reklama

Související témata:

Výběr článků