Hlavní obsah

Prodejte svůj blog za půl miliónu korun

13. 5. 2008, 11:59
Novinky, mif

Spousta lidí bloguje pro zábavu. Kromě relaxace vidíme v tomto trendu doby zajímavý způsob, jak vykřičet do celého světa naše myšlenky, pocity, ale také nápady. Málokoho by však napadlo, že na blogu se dá také pěkně vydělat. Pokud vás totiž přestane bavit sdělovat celému světu své zážitky, můžete celou doménu prodat klidně i za půl miliónu korun.

Článek

Radek Hulán se věnoval blogování více než čtyři roky. Hlavní náplní jeho webu byly články o nejnovějších technologiích a výrobcích ze světa počítačů. Často se však nebránil i lechtivějším článkům ze svého osobního života.

„Po čtyřech letech mě jednoduše přestalo bavit, věnovat se svému blogu každý den,“ řekl Novinkám Radek Hulán, zakladatel a tvůrce blogu MyEgo.cz: „Neboť se věnuji i jiným aktivitám a na blog již nemám tolik času, rozhodl jsem se jej prodat.“

Od nápadu k realizaci

Prvního května byla na Hulánově blogu spuštěna aukce. Draženým předmětem se stal blog samotný, a to včetně jeho kompletního obsahu s redakčním systémem. Vyvolávací cena byla sto tisíc korun, přičemž minimální příhoz činí pět tisíc.

„Tvorbě blogu jsem věnoval kus svého života,“ pokračuje v rozhovoru s Novinkami Hulán: „Svůj blog si cením minimálně na půl miliónu korun, za nižší sumu jej rozhodně prodávat nebudu.“

Závratnou částku Hulán obhajuje návštěvností blogu

„Průměrný počet všech návštěvníků MyEgo.cz je denně cca 10 000, denní počet zobrazených stránek přes 20 000, což dělá přes 600 000 pageviews měsíčně. Z této návštěvnosti je 50 % z vyhledávačů (Seznam), 20 % tvoří odkazující stránky a 30 % je přímá návštěvnost (z RSS, oblíbených záložek či přímého zadání URL),“ dodal.

Již nyní se firmy předhánějí, která nabídne více. V diskuzi pod aukcí padají stotisícové částky, které se opravdu závratným tempem šplhají k vytoužené sumě půl miliónu korun.

„Největší nápor kupujících očekávám pochopitelně na konci samotné aukce, kdy začnou přihazovat opravdoví zájemci, kteří vědí, jak velkým přínosem pro ně může můj blog být,“ zakončil celý rozhovor s Novinkami Hulán.

Reklama

Související témata:

Výběr článků