Hlavní obsah

Žádné skládačky. LG chystá rolovací smartphony

14. 8. 2020, 9:29
Novinky, lez

Výrobci chytrých telefonů se v posledních měsících předhánějí, kdo nabídne zajímavější chytrý telefon se skládací konstrukcí a ohebným displejem. Společnost LG má nicméně větší ambice, chce na pulty obchodů uvést prvotinu s rolovací obrazovkou.

Foto: Uncredited, ČTK/AP

Rolovací displej od LG (ilustrační foto)

Článek

O ambiciózních plánech informoval šéf společnosti LG Kwon Bong-seok. Podle něj se přitom nebavíme o žádné daleké budoucnosti, první takové přístroje by si měly odbýt premiéru již zkraje příštího roku.

Všechny další informace o nových chytrých telefonech však společnost LG úzkostlivě tají. Otazník tedy visí nad přesnou hardwarovou výbavou i případnou cenou.

CES 2020: Budoucnost patří rolovacím televizorům. Stočí se jako list papíru

Televizory už existují

Sluší se nicméně připomenout, že rolovací obrazovky nejsou ve světě elektroniky ničím novým, jen se zatím nepoužívaly u smartphonů. Již v roce 2018 LG ukázalo první televizor, který se sroluje jako list papíru.

Na první pohled si sice většina uživatelů může myslet, že jde o obyčejnou obrazovku s úhlopříčkou 65 palců (150 cm). Ale výjimečnost odhalíte ve chvíli, kdy přístroj vypnete.

BEZ KOMENTÁŘE: LG Signature OLED TV RVideo: LG

OLED panel je totiž ohybný a dokáže se automaticky srolovat do svého podstavce. Podobně jako kdybyste zatočili list papíru. Díky tomu se na obrazovku zbytečně nepráší ve chvíli, kdy ji nepoužíváte.

Unikátní technologie má i další přednosti. Obrazovku je možné rozvinout v různých poměrech stran – buď 21:9, nebo 16:9. Díky tomu se při sledování různých filmů nemusí obtěžovat s černými pruhy podél spodní a vrchní strany, které jsou jinak pro běžné TV typické.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků