Hlavní obsah

Špičkové phablety Samsungu zlevnily o tisíce korun

9. 7. 2020, 13:44
Novinky, bri

Společnost Samsung se připravuje na příchod nových vlajkových lodí řady Galaxy Note, které by si měly odbýt premiéru zkraje srpna. Na to již nyní zareagovali někteří tuzemští prodejci, kteří citelně zlevnili loňské top modely. Vyplývá to z informací nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz.

Chytré telefony Samsung Galaxy Note10 a Note10+Video: archív výrobce

 
Článek

Galaxy Note10 se ještě loni před Vánocemi v obchodech prodával od 22 999 Kč, za variantu Galaxy Note10+ pak případní zájemci zaplatili 28 999 Kč. Cena mohla být samozřejmě ještě citelně vyšší, pokud uživatelé sáhli po provedení s větším úložištěm.

Kvůli nepříznivému kurzu koruny cena v prvních měsících letošního roku příliš neklesala. Zlom nastal až v posledních týdnech, kdy se cenovky propadly o několik tisíc korun. V případě Galaxy Note10 startují ceny podle Zboží.cz na 17 265 Kč, zatímco verze Galaxy Note10+ vyjde na 19 890 Kč.

Nový phablet od Samsungu se ukáže na začátku srpna

Jak již samotný název napovídá, větší z dvojice je verze se znaménkem plus v názvu. Ta má 6,8palcový displej s rozlišením Quad HD+, tedy 3040 x 1440 obrazových bodů. Proti tomu základní Galaxy Note 10 nabízí dotykovou plochu o velikosti 6,3 palce a s rozlišením full HD+ (2280 x 1080 obrazových bodů).

Odlišná je také u obou telefonů nabízená výbava, byť oba přístroje staví na osmijádrovém procesoru Exynos 9825, u kterého jsou jednotlivá jádra taktována na 2,7 GHz + 2,4 GHz + 1,9 GHz. Galaxy Note 10+ má totiž k dispozici 12 GB operační paměti, 256GB nebo 512GB úložiště, které je možné rozšířit prostřednictvím paměťových karet microSD až o 1 TB, a akumulátor s kapacitou 4300 mAh.

Foto: archív výrobce

Galaxy Note 10 a Note10+

Foto: archív výrobce

Jihokorejský elektronický gigant použil u telefonů nejmenší a zároveň největší displej v celé historii řady Note.

Proti tomu menší Galaxy Note10 disponuje pouze 8 GB operační paměti, 256GB úložištěm a 3500mAh baterií. Slot pro paměťové karty byste u něj hledali marně. Oba telefony navíc přišly o klasický sluchátkový jack 3,5 mm.

V útrobách telefonů se stejně jako u všech předchůdců řady Note ukrývá pero S Pen. To bylo ale přepracováno, takže kromě psaní poznámek zvládá i různá gesta. Uživatelé mohou nyní své poznámky upravovat zmenšováním, zvětšováním či měnit barvu textu. Takto lze pouhými několika klepnutími zformátovat a nasdílet zápis z jednání nebo proměnit závan inspirace v editovatelný dokument.

Nově jsou u pera S Pen podporovány také tzv. Air actions, které umožňují částečně telefon ovládat gesty. Díky zpřístupnění SDK pro Air actions mohou vývojáři vytvářet vlastní ovládací gesta, která budou uživatelé moci použít při hraní her nebo při práci s oblíbenými aplikacemi.

Foto: archív výrobce

Pero S Pen

Foto: archív výrobce

Pohled do útrob jedné z loňských novinek

Není všechno zlato, co se třpytí

Nejnižší cena se automaticky nerovná nejlepší nabídka. V řadě případů totiž přístroje nemusejí být pro český trh určeny, což může přinést celou řadu problémů.

Obchodníci například nabízejí přístroje, které neobsahují češtinu. Za její dodatečnou instalaci si pak nechají pěkně připlatit. Některé modely zase nejsou určeny do provozu v tuzemských sítích, a tak se může stát, že si s telefonem sice zavoláte, ale rychlý internet nespustíte.

Před nákupem podobných telefonů je tedy vždycky vhodné si obchodníka pořádně „proklepnout“. Pomoci při výběru může také nákupní rádce Zboží.cz od společnosti Seznam. Návštěvníci na něm naleznou uživatelské recenze, ve kterých se lidé dělí o své zkušenosti s produktem. Často tak upozorňují i na jeho neduhy.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků