Hlavní obsah

Před rokem vypukla pokémoní mánie

6. 7. 2017, 18:00
Novinky, ort

Byl to jeden z největších hitů loňského roku a velké popularitě se těší i letos. Řeč je o hře Pokémon Go, která si po celém světě získala početné zástupy fanoušků. Mánie běhání s chytrým telefonem za roztodivnými příšerkami odstartovala přesně před rokem – 6. července, kdy byla hra oficiálně vydána.

Upoutávka na hru Pokémon GoVideo: Niantic

 
Článek

Prakticky okamžitě pobláznila desítky miliónů hráčů z různých koutů světa. Za první tři měsíce si titul Pokémon Go nainstalovalo 550 miliónů lidí. V současnosti se počet instalací přehoupl přes číslovku 750 miliónů. V čísle jsou přitom započítány instalace na iOS i Androidu.

Foto: David Ryneš, Novinky

Ukázka z aplikace Pokémon GO

Z řádků výše je nicméně patrné, že počet instalací neroste tak rychle, jako v době, kdy byla hra vydána. I přesto si nemají tvůrci rozhodně na co stěžovat. Titul je sice zadarmo, především díky aktivitě hráčů – nákupům určitých předmětů – si vývojáři za pouhé tři měsíce od spuštění vydělali 470 miliónů dolarů, tedy v přepočtu více než 11,3 miliardy korun.

Současné zisky tvůrci sice neprozradili. Lze nicméně očekávat, že nijak dramaticky nižší nebudou.

Vstupenka do světa rozšířené reality

Pokémon Go se těší tak nebývalé popularitě především proto, že hráči musí aktivně hledat pokémony ukryté různě po městě. Stačí spustit aplikaci v chytrém telefonu a podle mapy vyrazit na lov.

Pokémon Go v terénu Video: Novinky

Samotný odchyt probíhá prostřednictvím zabudované kamery v mobilu nebo tabletu. Přes displej mobilního zařízení totiž ve skutečném prostoru uživatelé virtuální příšerky vidí. Hra tedy staví na principu tzv. rozšířené reality. Na displeji telefonu je schopna vykreslit virtuální předměty v reálném prostředí.

Za vývojem titulu Pokémon Go stojí vývojářské studio Niantic, které získalo licenci od společnosti Nintendo.

Reklama

Související témata:

Výběr článků