Hlavní obsah

Líbivý chromebook má konvertibilní konstrukci, nevadí mu ani pády

6. 7. 2020, 10:17
Novinky, huj

Operační systém Chrome OS od společnosti Google byl často výsadou levnějších strojů, které neoplývaly přílišným výkonem. Společnost Acer toto zažité klišé nyní mění s modelem Chromebook Enterprise Spin 713, ten navíc láká na konvertibilní konstrukci.

Foto: archív výrobce

Chromebook Spin 713

Článek

Operační systém Chrome OS nebývá u levnějších strojů volen náhodou. Jednak výrobci nemusejí platit za licenci, což zbytečně zvyšuje celkovou pořizovací cenu laptopu, jednak je ve srovnání s Windows systémem od Googlu značně jednodušší.

Díky tomu může svižně pracovat i na pomalejších a logicky také levnějších součástkách. Navíc notebooky s Chrome OS nabídnou zpravidla také nižší spotřebu – vydrží tedy déle pracovat na baterii – a velmi tichý provoz, protože si vystačí s pasivním chlazením.

Unikátní laptop s posuvnou klávesnicí dostal výkonnější součástky

Hardware

A právě kvůli těmto přednostem se Acer odhodlal přenést Chrome OS také na výkonnější stroje. Příkladem je právě Chromebook Enterprise Spin 713, v jeho útrobách se totiž nachází výkonné čipy Intel Core desáté generace, které bohatě stačí na práci i multimediální využití. Stroj může být osazen až 16 GB operační paměti a 256GB úložištěm typu PCIe NVMe SSD.

Novinka je navíc vybavena speciálními panty, díky kterým je možné otáčet displej až o 360°. V praxi je tedy možné zařízení používat ve čtyřech různých režimech, a to v první řadě jako notebook. Jediným pohybem jej pak snadno proměníte v tablet. Další dvě možnosti jsou stojánek nebo stan. Stojánek je ideální volbou pro prohlížení obrázků nebo sledování filmů, režim stan je vhodný například pro videochat.

Foto: archív výrobce

Chromebook Spin 713

Chromebook Spin 713 je vybaven 13,5" VertiView displejem s poměrem stran 3:2, jeho rozlišení je 2 256 x 1 504 pixelů. Dotykový displej i touchpad jsou navíc chráněny tvrdým sklem Corning Gorilla Glass, takže lépe odolají poškrábání.

Celá konstrukce je vyrobena z hliníku. Byla zesílena tak, aby splňovala americkou armádní normu MIL-STD 810G. Díky tomu by měl stroj přežít bez újmy i méně šetrné zacházení. Notebook dokáže podle výrobce přežít pády z výšek až 122 cm a vydrží až 60kg zátěž přítlačné síly.

Na bližší informace o ceně a dostupnosti si ale budeme muset ještě počkat.

Kvůli pandemii koronaviru se akce Aceru letos poprvé konala pouze on-line, většinou totiž tento tradiční výrobce počítačů představuje své novinky v USA. Navzdory tomu, že premiéra byla pouze virtuální, ukázala se celá řada zajímavých novinek. Acer ukázal například celou sérii nových odolných hybridů, notebooků a tabletů nazývaných Enduro. [celá zpráva]

Foto: archív výrobce

Enduro N7

Foto: archív výrobce

Enduro T1

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související články

Apple chce pokořit nejlepší notebooky

11. 5. 2020, 11:04

Na pulty obchodů míří nový špičkový počítač od společnosti Apple, který si odbyl premiéru minulý týden. MacBook Pro 13 se svým vzhledem takřka neliší od...

Výběr článků