Hlavní obsah

Třináct hodin bez Facebooku a Instagramu. Největší sociální sítě postihl rekordní výpadek

14. 3. 2019, 8:54
Novinky, mif

Vůbec největší výpadek ve své historii zažil ve středu večer Facebook. Kromě největší sociální sítě na světě se problémy týkaly také WhatsAppu, Instagramu či Messengeru – tedy i dalších služeb, které patří do portfolia Facebooku. Vyřešit problémy se podařilo až ve čtvrtek ráno (SEČ).

Foto: Richard Drew, ČTK/AP

Ilustrační foto

Článek

První uživatelé si stěžovali na problémy s připojením k webovým službám a mobilním aplikacím už okolo 17. hodiny středoevropského času.

První indicie – především tedy velmi dlouhá doba výpadku – nasvědčovaly tomu, že se staly servery Facebooku cílem nějakého hackerského útoku. To však zástupci sociální sítě vyloučili. Příčinu nicméně neuvedli.

„Jsme si vědomi toho, že někteří lidé mají v současné době problémy s přihlášením. Na vyřešení usilovně pracujeme,“ uvedli stoicky zástupci Facebooku ještě před vyřešením problému.

Třináct hodin bez Facebooku a Instagramu 

Opět zprovoznit servery a zpřístupnit službu všem uživatelům se podařilo podle serveru Down Detector až ve čtvrtek ráno okolo 6. hodiny. Výpadek tak celkově trval 13 hodin, což je nejdelší doba v historii této sociální sítě.

Problémy s přihlášením, nemožností posílat zprávy či příspěvky, hlásili přitom uživatelé napříč celým světem. Když se v některých zemích podařilo problémy vyřešit, v dalších si začali další uživatelé stěžovat na nedostupnost služeb.

V současnosti si na nedostupnost služeb stěžují už jen desítky lidí, jejich hlášení navíc s velkým výpadkem pravděpodobně nesouvisí – jde o lokální problémy, především v Japonsku.

Vtipálci si vzali Facebook na mušku

Kvůli velkému výpadku se řada uživatelů přesunula na Twitter, kde o problémech Facebooku a jeho dalších služeb vtipkovali. Hashtagy #FacebookDown a #InstagramDown byly doposud použity více než 150tisícktát, uvedl server BBC.

Jeden z uživatelů vtipně poukazuje na to, že se všichni lidé přesunuli na Twitter.

Takto údajně bude vypadat svět za 24 hodin po výpadku Facebooku. 

Výpadek Facebooku musel rozdýchávat i Sheldon Cooper ze seriálu Teorie velkého třesku.

„Co budeme dělat, když je Facebook nedostupný,“ ptá se jeden z uživatelů a připojuje vtipné video.

Reklama

Související články

Výběr článků