Hlavní obsah

Dvě Češky byly zatčeny při zásahu proti prodejcům nelegálních programů

30. 3. 2010, 17:12

Při rozsáhlém zátahu proti počítačovým pirátům zatkla německá policie ve spolupráci s českými kolegy mezinárodní skupinu podezřelou z obchodování s kradeným softwarem. Mezi zadrženými jsou i dvě Češky.

Foto: Novinky

Článek

Podle úterního oznámení státního zastupitelství v saském Zhořelci (Görlitz) prodali podezřelí převážně po internetu na 40 000 nelegálních kopií programu Windows XP, čímž firmě Microsoft způsobili škodu odhadovanou na pět miliónů eur (127 miliónů korun).

Kriminalisté z několika německých zemí a z České republiky podnikli minulou středu razii do 14 objektů na území Německa a Česka, při nichž zajistili několik tisíc kusů nezákonně pořízených programů a dalších důkazů. Z devíti podezřelých uvalilo státní zastupitelství vazbu na čtyři osoby, mezi nimi i na dvě české občanky ve věku 24 a 43 let. Mladší z nich nyní čeká ve vydávací vazbě na převoz do Německa.

Podle vyšetřovatelů tato skupina nabízela od roku 2007 zejména v oblasti východosaské Žitavy, ležící nedaleko českých hranic, prostřednictvím několika nastrčených osob nezákonně zkopírovaný software, který vydávala za originální. Používala přitom i falešné pasy a fiktivní adresy. Za podvody a porušování autorského práva hrozí nyní podezřelým až několikaleté tresty.

Reklama

Související témata:

Výběr článků