Hlavní obsah

Češi tráví na sociálních sítích o 11 procent víc času než před pandemií

30. 6. 2021, 6:57 – Praha

Doba, kterou Češi strávili na sociálních sítích, se loni po vypuknutí koronavirové pandemie zvýšila o 11 procent na 2,5 hodiny denně. Letos se tento čas drží zhruba na stejné úrovni. Vyplývá to z nového průzkumu Ami Digital Index. Celý index autoři představí příští týden.

Foto: Dado Ruvic, Reuters

Ilustrační foto

Článek

Vliv na rostoucí využití sítí měla pravděpodobně koronavirová situace, kdy lidé trávili více času v on-line prostředí a sociální sítě tak častěji používali jako zdroj informací a zábavy. Čtyři pětiny lidí jsou přitom aktivní na sociálních sítích prakticky každý den.

Dlouhodobě nejpopulárnějšími sociálními médii jsou YouTube a Facebook, se kterými má zkušenost zhruba devět z deseti Čechů. Několik let po sobě silně posiluje Instagram, který používá přes 54 procent internetové populace a meziročně největší nárůst na téměř 20 procent zaznamenal TikTok.

Z Facebooku je síť pro máminy buchty. Mezi mladými „frčí“ TikTok

Internet a PC

Lidé v tuzemsku strávili na Facebooku, Instagramu a dalších sociálních sítích zhruba o půl hodiny méně než Slováci, kde je průměr přibližně tři hodiny.

Společnost AMI Digital vznikla v roce 2009 jako součást komunikační skupiny AMI Communications Group SE. Zaměřuje se na on-line komunikaci a budování značky v prostředí internetu a sociálních sítí.

36 miliard – o tolik žalují TikTok nizozemští rodiče

Internet a PC

Jak funguje TikTok

TikTok je nejpopulárnější především mezi mladistvými, kteří jej podle některých statistik používají již častěji než Facebook. Mezi uživateli této čínské sociální sítě nalezneme ale pochopitelně i starší ročníky.

Princip této online služby je velmi jednoduchý, staví na velmi krátkých videích, která se přehrávají postupně za sebou. Je to stejné, jako kdybyste si prohlíželi příspěvky na Facebooku a obrazovka se rolovala sama na další a další posty.

Místo textu ale na TikToku hrají prim videa, krátké nahrávky s délkou od tří do 60 sekund. A právě takto krátká délka je podle všeho receptem na úspěch, neboť v USA dokonce již čínská sociální síť překonala i Snapchat a Instagram.

Přestože prim hrají krátká videa, celá řada uživatelů je schopna trávit na TikToku klidně i několik hodin denně.

Reklama

Související články

Výběr článků