Hlavní obsah

Windows mají kritické trhliny, varoval Národní bezpečnostní tým

16. 4. 2015, 8:49
Novinky, mif

Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ varoval před kritickými bezpečnostními trhlinami, které obsahuje operační systém Windows. Microsoft však již pro tyto chyby vydal záplaty, uživatelé by tak s jejich instalací neměli v žádném případě otálet.

Foto: Microsoft

Trhliny jsou obsaženy ve všech podporovaných verzích Windows.

Článek

„Microsoft uvolnil 11 bezpečnostních záplat k opravě zranitelností ve Windows. Některé z nich mohou vést k eskalaci privilegií, DoSu, vzdálenému spuštění kódu, úniku dat a obcházení bezpečnostních opatření,“ varoval Pavel Bašta, bezpečnostní analytik CSIRT.CZ, který je provozován sdružením CZ.NIC.

Trhliny, které jsou obsaženy ve všech podporovaných verzích Windows, tedy mohou útočníci zneužít k tomu, aby na cizí počítač propašovali libovolný škodlivý kód nebo získali přístup k citlivým datům uloženým na pevném disku. „Doporučuje se co nejdříve provést potřebné updaty,“ doplnil Bašta.

Kritické chyby, které mohou být zneužity stejným způsobem, obsahuje také kancelářský balík Microsoft Office a webový prohlížeč Internet Explorer.

Pro všechny produkty amerického softwarového gigantu je možné záplaty stahovat prostřednictvím automatických aktualizací, nebo manuálně z prostředí služby Windows Update.

Reklama

Související témata:

Výběr článků