Hlavní obsah

Obytný kontejner nedorazil. Žena z Přerovska přišla o sto tisíc

3:04
3:04

Poslechněte si tento článek

Hranice

Na podvodníka narazila žena středních let z Přerovska, když chtěla koupit obytný kontejner. Přestože již loni v listopadu uhradila zálohu ve výši bezmála sto tisíc korun, kontejneru se nedočkala. Obrátila se tedy na policii.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Nabídku prodeje obytných kontejnerů našla žena loni v listopadu na internetových stránkách. „Vykontaktovala se zástupcem prodej inzerující společnosti a domluvili se, že jí e-mailem pošle kupní smlouvu na částku 152 000 korun a zálohovou fakturu na částku 98 800 korun, kterou žena uhradila,“ informovala v úterý policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podle smlouvy měl být kontejner dodán do poloviny prosince. Nicméně, přestože žena na dodání čekala delší dobu, než bylo domluveno, dosud jí zboží nebylo doručeno a ani zálohová částka jí nebyla vrácena.

Případem se zabývají policisté z Hranic. „Oznámený případ zadokumentovali a prověřují ho pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu,“ doplnila policejní mluvčí.

Obchod je vhodné si proklepnout

Pokud se rozhodnete vyzkoušet nový e-shop, měli byste si nejprve zjistit, jaké je jeho hodnocení a všeobecné obchodní podmínky pro nákup. Vodítkem mohou být v tomto ohledu například nákupní rádci, jako je Zboží.cz. U konkrétních obchodů totiž uživatelé často sdílejí své zkušenosti s obchodem, a to pochopitelně i ty negativní.

Recenze konkrétních prodejců je možné vyhledat také ve službě Firmy.cz. Užitečné jsou také stránky České obchodní inspekce (ČOI), na kterých je pravidelně aktualizován seznam internetových obchodů, na které by si uživatelé měli dávat pozor.

„Pokud nakupujete na neznámém e-shopu, především si ho pořádně prověřte na internetu, doporučujeme použít i jednorázovou virtuální kartu,“ řekl Novinkám Petr Zíma, manažer pro klientskou bezpečnost z České spořitelny.

Výběr článků

Načítám