Hlavní obsah

Zetor ukázal nový model traktoru

25. 6. 2015, 13:49 – Brno

Brněnský výrobce traktorů Zetor tractors rozšířil výrobu o nový model. Vrací se k názvu Crystal, který firma používala i v minulosti. Novinka má šestiválcový motor a výkon až 163 koní.

Foto: Igor Zehl, ČTK

Nový model Zetor Crystal (vlevo). V pozadí je starší typ Crystalu.

Článek

„Traktory řady Crystal jsou nyní nejsilnějšími stroji v nabídce naší značky, které po dlouhé době přicházejí s šestiválcem. Jejich hlavními charakteristikami jsou síla, odolnost a efektivita, což ocení hlavně majitelé velkých farem," uvedl o novém modelu David Kollhammer, ředitel technického úseku společnosti.

Foto: Igor Zehl, ČTK

Interiér nového modelu

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Značku Crystal už Zetor vyráběl v 70. a 80. letech. Prodalo se jí kolem 45 000 kusů. Ke strojům navazujícím na starší typy stejného názvu se Zetor vrátil už u menšího traktoru Major.

Zetor svou škálou typů pokrývá zhruba polovinu potřeb českých zemědělců. „Je stále hlad pro přidávání modelových řad. Trend za posledních deset let jsou silnější traktory pro větší farmy,” uvedl obchodní ředitel společnosti Adam Žert.

Foto: Igor Zehl, ČTK

Zetor Crystal

Nového Crystalu letos Zetor vyrobí patrně kolem stovky, v dalších letech asi výrobu navýší.

„První kousky už nám padají z výroby, na trhu se budou objevovat kolem léta. Začínáme s Českem a Polskem,” uvedl Žert. Cenu nového modelu zveřejnit nechtěl, prý to bude záležet na dealerech. Ceny slabších traktorů se pohybují kolem miliónu korun. Například model Forterra s výkonem 136 koní stojí u prodejců asi 1 300 000 korun, cena slabšího modelu Major je kolem 700 000 korun.

Firma loni prodala 4178 traktorů, vykázala zisk před zdaněním 275 miliónů korun.

Foto: Igor Zehl, ČTK

Nový model Zetoru Crystal má šestiválcový motor a výkon až 163 koní.

Anketa

Líbí se vám nový model traktoru Zetor Crystal?
Ano
98,3 %
Ne
1,7 %
Celkem hlasovalo 4173 čtenářů.

Reklama

Související témata:

Výběr článků