Hlavní obsah

Za krach jednání může Hušák, tvrdí Vítek a trvá na insolvenci Sazky

2. 2. 2011, 9:54 – Praha

Miliardář Radovan Vítek ve středu potvrdil krach jednání s loterijní firmou Sazka. Z neúspěchu jednání o osudu Sazky, které hrozí insolvence, obvinil jejího šéfa Aleše Hušáka. Vítek zároveň uvedl, že trvá na návrhu na insolvenční řízení.

Foto: Milan Malíček, Právo

Podnikatel Radovan Vítek

Článek

"Mohu potvrdit, že jednání se Sazkou o společné dohodě, která by zabránila hrozící insolvenci, krachla. Musím ocenit vstřícnost a konstruktivní přístup Martina Ulčáka, jehož návrhy na dohodu pro mě byly akceptovatelné. Přesto postoje Aleše Hušáka dohodu znemožnily," uvedl Vítek v prohlášení, které zveřejnil prostřednictvím své realitní skupiny CPI.

Vítek tvrdí, že je největším věřitelem Sazky. Ve středu uvedl, že vlastní bankovní pohledávky za Sazkou v celkové hodnotě 1,45 miliardy korun, z nichž necelých 950 miliónů korun je po splatnosti a úročeno vysokým sankčním úrokem. Vlastní prý také přes čtvrtinu dluhopisů, kterými Sazka financovala výstavbu vysočanské O2 areny. Právě kvůli vysokým splátkám za výstavbu O2 areny držitelům dluhopisů čelí Sazka problémům.

Také Komárek se hlásí o své

Dalším velkým věřitelem Sazky je investiční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka, která získala pohledávky a dluhopisy Sazky a hodlá je uplatňovat „všemi dostupnými prostředky“. Podle odhadů by měly pohledávky KKCG za Sazku přesahovat částku půl miliardy korun.

V pondělí Sazka zveřejnila v insolvenčním rejstříku, že její majetek činí 14,16 miliardy Kč, z toho pohledávky představují 10,5 miliardy korun. Naopak závazky Sazky jsou celkem 9,4 miliardy korun.

Reklama

Související témata:

Výběr článků