Hlavní obsah

Vládní pomoc pro německou Lufthansu může padnout

17. 6. 2020, 17:55
Novinky, ČTK, bož

Záchranný plán, na němž se domluvila německá letecká společnost Lufthansa se spolkovou vládou, je v ohrožení. Akcionář Heinz Hermann Thiele navýšil svůj podíl ve firmě na 15 procent a v rozhovoru pro Frankfurter Allgemeine Zeitung se nechal slyšet, že toho bude chtít využít k novému vyjednání podmínek státní podpory.

Foto: Fabrizio Bensch, Reuters

Letadla německé společnosti Lufthansa na letiště Berlín-Schönefeld

Článek

Firma proto vyzývá ostatní investory k účasti na mimořádné valné hromadě, která se má konat příští týden a která má záchranný balík v objemu devíti miliard eur (240 miliard korun) schvalovat, informovala agentura Reuters.

Mnichovský podnikatel Thiele v rozhovoru uvedl, že mu vadí požadavek vlády na 20procentní podíl v Lufthanse a na dvě místa v její dozorčí radě.

Lufthansa propustí 26 tisíc lidí

Ekonomika

V rámci restrukturalizace s využitím vládního záchranného balíku vedení společnosti počítá s propuštěním 26 tisíc zaměstnanců, zhruba polovina zrušených míst má připadnout na Německo.

Ze 137 tisíc zaměstnanců Lufthansy přitom už teď 87 tisíc funguje v režimu takzvaného kurzarbeitu, kdy na větší část jejich mzdy přispívá stát, aby je společnost nemusela propouštět.

Reklama

Související články

Lufthansa propustí 26 tisíc lidí

11. 6. 2020, 15:19

Německá letecká společnost Lufthansa propustí 26 tisíc lidí. Informoval o tom server listu Die Welt. Znamená to, že se firma zbaví zhruba každého pátého...

Výběr článků