Hlavní obsah

Sazka loni téměř zdvojnásobila čistý zisk na 994 miliónů

21. 6. 2016, 16:32 – Praha • Aktualizováno 21. 6. 2016, 17:08

Loterijní společnost Sazka loni zvýšila čistý zisk meziročně o 94 procent na 994,5 miliónu korun. Tržby firmy vzrostly o 23 procent na 11,3 miliardy korun, sdělila Sazka v tiskové zprávě. Za úspěchem společnosti jsou podle generálního ředitele Roberta Chvátala zejména investice do nových produktů i do distribuční sítě, která je největší v České republice.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Ilustrační foto

Článek

„V minulosti byly hospodářské výsledky Sazky silně spjaty s úspěšností Sportky, nám se daří tuto přímou úměru stále snižovat,” uvedl. Podíl Sportky na celkových tržbách je stále dominantní, nicméně například Eurojackpot a stírací losy tvoří dohromady přibližně čtvrtinu loterních tržeb Sazky, dodal.

Předběžné výsledky za první pololetí letošního roku podle něj naznačují, že letos by tržby firmy měly vzrůst zhruba o šest až sedm procent. „Počítali jsme s výraznějším růstem, ale přibrzdí nás o tři procentní body vyšší loterní daň, která zapříčiní pokles provozního zisku přibližně o 150 miliónů korun,” doplnil Chvátal.

Výrazný vliv na hospodaření Sazky v dalších letech bude mít podle ředitele nový loterní zákon, který začne platit od příštího roku. Nyní je možné loterní hry, jako jsou Sportka a Eurojackpot, hrát pouze prostřednictvím terminálové sítě Sazky. Od ledna 2017 bude možné tyto hry nabízet i na internetu.

Počet sázkařů, kteří u Sazky vyhráli alespoň milión korun, loni meziročně vzrostl téměř trojnásobně na 288. Ti si rozdělili celkem 1,154 miliardy korun. Celkově Sazka ve všech hrách vyplatila přes 25 miliónů výher v hodnotě přesahující šest miliard korun. Historicky nejvyšší výhru 2,466 miliardy korun si loni v květnu ve hře Eurojackpot připsal sázející z Pardubického kraje.

Reklama

Související témata:

Výběr článků