Hlavní obsah

RegioJet přerušil prodej jízdenek do Lublaně

3. 7. 2020, 11:19
Novinky, bož

Dopravce RegioJet přerušil prodej jízdenek do slovinské Lublaně. Umožní také bezplatné stornování již zakoupených lístků. Důvodem je omezení pro vstup Čechů do země, které zavedla slovinská vláda v reakci na vzestup počtu nakažených v lokálních ohniscích. Samotného provozu vlaku na trase z Prahy do chorvatské Rijeky se opatření nedotkne, uvedl dopravce v tiskové zprávě.

Z Česka vyrazil první vlak do ChorvatskaVideo: Novinky

 
Článek

„Změna podmínek se nijak netýká cestujících, kteří jedou do Chorvatska a budou vlakem přes Slovinsko pouze tranzitovat. Zde nejsou žádná omezení a cestující do a z Chorvatska budou cestovat stejně jako doposud,” uvedl tiskový mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

„Žádná omezení nejsou také pro cesty z Lublaně do České republiky a dalších destinací,” dodal Ondrůj.

Slovinsko zpřísňuje opatření. Čechy pošle do karantény

Evropa

RegioJet je podle něj v kontaktu jednak s českým velvyslanectvím v Lublani, jednak s partnerskými Slovinskými železnicemi.

První vlak na trase do chorvatské Rijeky přes slovinskou Lublaň přitom RegioJet vypravil teprve v úterý. Pravidelný spoj Praha–Rijeka dopravce RegioJet staví ještě v Pardubicích, Brně a Břeclavi, slovenské Bratislavě.

Cesta z Prahy do Rijeky má podle jízdního řádu trvat 15 a půl hodiny. Z Rijeky potom dopravce vypravil speciální navazující autobusy, které měly cestující rozvážet přímo do cílových míst jejich dovolených na chorvatském pobřeží.

Babiš chce se Slovinskem řešit karanténu pro Čechy. S tamním premiérem mluvil během tiskovky

Domácí

Reklama

Související články

Výběr článků