Hlavní obsah

Polívkova farma bude od ledna bez elektřiny a ostrahy, její cena klesne

31. 12. 2013, 14:36 – Vyškov

Bývalá Farma Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku bude od 1. ledna bez plynu a elektřiny a také bez ostrahy. Farmě, která už je od dubna v konkurzu, tak hrozí škody na majetku, například popraskání topení kvůli mrazu a nevypuštěným trubkám. Vyplývá to z dopisu bezpečnostní agentury S.B.S. Services krajskému soudu, který je zveřejněn v insolvenčním rejstříku.

Foto: Miroslav Homola, Právo

Farma Bolka Polívky se potýká s dluhy, archivní foto

Článek

Agentura má správu objektu na starosti do 5. ledna, insolvenční správce jí dluží přes půl miliónu korun. Jednatel agentury Vladimír Hefr upozornil na skutečnost, které se obávali jak věřitelé, tak předchozí insolvenční správkyně Petra Hýsková, a to další snižování hodnoty farmy po zmařené dražbě.

Věřitelský výbor se totiž rozhodl kvůli maximálním úsporám odpojit objekty od energií, což však znamená v zimě rychlejší degradaci budov. Hefr uvedl, že sice podle smlouvy musí pečovat o objekt až do 5. ledna, což však vzhledem k odpojení energií už od 1. ledna není možné, nový insolvenční správce David Gregor s nimi zatím nejednal.

Osud farmy, kterou od 90. let budoval herec a komik Boleslav Polívka, je nejednoznačný. První pokus vydražit ji nevyšel, vítěz dražby 15 miliónů korun nakonec nesložil. Věřitelský výbor se rozhodl začátkem prosince, že farmu vydraží jako soubor movitých a nemovitých věcí, což znamená, že nový vlastník nebude muset řešit předchozí účetnictví, závazky a pohledávky.

Jenže krátce poté Vrchní soud v Olomouci odvolal dosavadní správkyni Hýskovou, záležitost převzal nový správce Gregor a musí se znovu uskutečnit přezkumné řízení. Za farmou zůstaly dluhy přes 50 miliónů korun. Polívka totiž dostal evropskou dotaci na dostavbu hotelu a stavbu wellness centra, jenže nedokázal splácet faktury a už loni v říjnu podala stavební firma Kaláb insolvenční návrh.

Reklama

Související články

Za Polívkovu farmu firma stále nezaplatila

14. 11. 2013, 17:44

Bývalou farmu Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku vydražila za 15 miliónů korun akciová společnost Alkony-CZ, napsal Vyškovský deník. Na pražské adrese sídla...

Výběr článků