Hlavní obsah

Podnikatel má šanci získat milióny z prodeje TV Nova

1. 9. 2015, 12:17

Podnikateli Čeňku Absolonovi se otevřela cesta k vymáhání 19 miliónů korun po společnosti PPF patřící Petru Kellnerovi za pomoc při ovládnutí TV Nova. Původní rozhodčí nález z roku 2012, podle kterého nemusí podnikateli zaplatit zprostředkovatel obchodu společnost Telfin, v úterý zrušil Obvodní soud pro Prahu 1. Podle soudce Jiřího Kohoutka rozhodčí soud neprovedl všechny důkazy, když odmítl vyslechnout dva svědky navrhované Absolonem.

Foto: Novinky

Ilustrační foto

Článek

Spor tak bude zřejmě pokračovat žalobou na uhrazení peněz. "Budu požadovat po skupině PPF uhrazení celé sumy včetně penále," řekl po vynesení rozsudku Absolon. Ten se o vyplacení peněz soudí zhruba deset let a chce tak celý případ dotáhnout do konce.

Absolon měl spolu s kolegou Pavlem Knapem podle týdeníku Dotyk za úkol přesvědčit k prodeji jeho podílu v televizi režiséra slovenského původu Petera Kršáka, který si jako jediný z původních zakladatelů TV Nova ponechával podíl ve společnosti CET 21, držiteli vysílací licence.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Bez odkupu Kršákových zhruba 17 procent by totiž PPF těžko mohla svou investici zhodnotit - prodat vysoce ziskovou televizi firmě CME vedené Ronaldem Lauderem. Absolon s Knapem měli na Kršáka silný vliv. Dlužil jim totiž asi 7,5 miliónu korun a byli schopni jej dostat do finanční tísně.

Slíbené peníze ale nikdy nedostali a společnost PPF se k závazku dlouhodobě nehlásí. Podle Absolona byla chyba v tom, že smlouvu nepodepsali přímo s PPF, ale s poradenskou firmou Telfin. Ta podle něj byla jen nastrčenou schránkou, aby PPF nebyla při obchodech vidět.

Reklama

Výběr článků