Hlavní obsah

Na jihu Čech začala stavba dalšího úseku dálnice D3. Má stát 933 miliónů

15. 3. 2017, 13:44
Novinky, tov

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu dalšího úseku dálnice D3. Tentokrát je to téměř jedenáctikilometrový úsek mezi obcemi Ševětín a Borek na Českobudějovicku. Úsek postaví firma Eurovia za 933 miliónů korun, dokončen má být v prosinci 2019, informovalo ŘSD a ministerstvo dopravy.

Foto: Mapy.cz

Článek

Úsek D3 mezi Ševětínem a Borkem propojí dvě další rozestavěné části dálnice a po svém dokončení přivede jihočeskou část dálnice k Českým Budějovicím. Význam stavby se ještě zvýší po dokončení navazujících úseků až ke státní hranici s Rakouskem.

„Stavba dálnice D3 v úseku Ševětín – Borek je vlastně rozšířením stávající silnice I/3, která je v dnešní době již dopravně velmi zatížená. Díky dálnici se doprava v místě stane plynulejší a tím pádem i bezpečnější“, řekl generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Foto: Václav Pancer, ČTK

Dálnice D3 v úseku Ševětín - Borek povede po trase nynější silnice I/3 (na snímku vpravo), která bude rozšířená.

Dálnice by po svém kompletním dokončení měla propojit Prahu s oblastí jižních Čech a rakouskou rychlostní silnici S10. Celková délka tahu dálnice D3 mezi Prahou a státní hranicí s Rakouskem je přibližně 171 kilometrů.

V úseku Borek - Ševětín vznikne pět nových mostů, z toho jeden ekodukt, což je speciální most, po němž může dálnici překonat divoká zvěř. Dojde též k úpravě stávajících mimoúrovňových křižovatek Ševětín a Lhotice.

Letos by měl být také zahájen další navazující úsek dálnice D3 mezi obcemi Úsilné a Hodějovice, tedy nejsevernější úsek obchvatu Českých Budějovic. Stavba je zařazena mezi priority české vlády, kterým byla Evropskou komisí udělena výjimka z hlediska zastaralých posudků vlivu na životní prostředí EIA.

Reklama

Výběr článků