Hlavní obsah

Konkurence pro Netflix. V Česku spustí provoz Disney+

26. 1. 2022, 10:53

V Česku zahájí v létě provoz filmová streamovací služba Disney+. Divákům nabídne snímky z produkce studií Disney, Pixar či dokumenty kanálu National Geographic. Spuštění služby v Česku a několika dalších evropských zemích v tiskové zprávě potvrdila společnost The Walt Disney Company.

Foto: Dado Ruvic, Reuters

Logo streamovací služby Disney+.

Článek

Společnost The Walt Disney Company letos v létě zahájí provoz streamovací služby Disney+ ve 42 zemích a 11 teritoriích v Evropě, na Středním východě a v Africe. Na evropském kontinentě to bude kromě Česka také na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku či v Pobaltí. Dosud byla služba dostupná pouze v západní Evropě a ve Skandinávii.

Streamovací služba Disney+ nabídne tisíce pořadů a epizod z produkce studií Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a další zábavní obsah z produkce značky Star.

Díky dlouholeté historii společnosti Disney a její bohaté filmografii bude na Disney+ k dispozici jak filmová a televizní klasika, tak nové filmy a pořady z produkce The Walt Disney Studios.

Obří zábavní Disneyland na Floridě byl otevřen před 50 lety

V Česku už působí několik podobných služeb, mimo jiné Netflix či HBO GO. Loni na podzim oznámila záměr vstoupit na český trh americká streamovací platforma HBO Max, během letoška by měla nahradit HBO GO.

Disney+ od svého nástupu v listopadu 2019 rychle prorazil. V současnosti si službu celosvětově předplácí více než 118 milionů uživatelů. V porovnání s Netflixem to je zhruba o 104 milionů předplatitelů méně, ten ale na trhu působí mnohem déle.

K raketovému startu Disneyho streamovací služby přispěly zejména seriálové hity ze světa Marvelu (WandaVision, Loki) či Star Wars (Mandalorian).

Služba je levnější než Netflix

Disney zároveň nabízí předplatné levněji než konkurence. V USA si lidé měsíčně zaplatí osm dolarů (zhruba 175 Kč) nebo 80 dolarů za rok. Naproti tomu nejlevnější tarif Netflixu vyjde od ledna místo původních devíti na 10 dolarů (zhruba 220 Kč) za měsíc, ten nejdražší na 20 dolarů.

V Česku se cena Netflixu dle volby tarifu pohybuje měsíčně od 199 do 319 Kč. HBO GO vychází na 159 Kč. Kolik bude u nás stát Disney+, zatím není jasné.

Netflix bude muset v Rusku vysílat i tamní televizní stanice

Služby streamovacích platforem lze využívat jak v mobilních telefonech, na tabletech či počítačích, tak i na takzvaných chytrých televizorech. Podíl chytrých televizí s připojením k internetu se za poslední čtyři roky ztrojnásobil a v loni v říjnu je využívala více než třetina českých domácností.

Počet předplatitelů streamovacích služeb jako Netflix nebo HBO GO se od roku 2019 zvýšil ze tří na deset procent Čechů, vyplývá z loňských podzimních statistik tuzemského zastoupení výrobce elektroniky Philips.

Anketa

Kolik streamovacích služeb si měsíčně předplácíte?
Pouze jednu.
33,7 %
Dvě až tři.
43 %
Více než tři.
3,8 %
Žádnou.
19,5 %
Celkem hlasovalo 5597 čtenářů.

Reklama

Související témata:

Výběr článků