Hlavní obsah

Kellnerově PPF klesl zisk o 277 miliónů eur

30. 5. 2014, 7:48 • Aktualizováno 30. 5. 2014, 9:28

Skupině PPF nejbohatšího Čecha miliardáře Petra Kellnera v roce 2013 klesl čistý zisk o 277 miliónů eur (zhruba 7,6 miliardy korun) na 450 miliónů eur (zhruba 12,3 miliardy korun). Aktiva skupiny se snížila o tři procenta na 20,9 miliardy eur (v přepočtu asi 573 miliard korun).

Článek

Loňský zisk je podle PPF v porovnání s rokem 2012 srovnatelný výsledek z vlastního podnikání. Na mimořádné hodnotě čistého zisku roku 2012 se totiž podílel především zisk z prodeje aktiv.

Výnosy skupiny PPF loni meziročně vzrostly o čtvrtinu na 6,283 miliardy eur (172 miliard korun).

„Pokračovali jsme v teritoriální a oborové diverzifikaci skupiny, významně se rozrostlo portfolio našich realitních investic, a to i směrem do západní Evropy, zejména akvizicí řady kancelářských budov v Nizozemsku,” komentovala výsledky finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková.

V Rusku se daří hůř

Již v roce 2013 začala PPF podle ní činit opatření reagující na hospodářské zpomalování a změny v regulaci bankovnictví v Rusku tak, aby snížila dopad na výkonnost klíčových aktiv.

Zhoršené ukazatele Home Credit v Rusku částečně vyvažují rostoucí čísla v Asii, zejména za poskytování finančních služeb v Číně a ve Vietnamu.

Hodnoty z nejvýznamnější loni oznámené investice, koupě 65,9 procenta v telekomunikační společnosti O2 v ČR a na Slovensku, ve výsledcích ještě nefigurují, dodala Jirásková.

Skupina PPF investuje ve střední Evropě, Rusku a Asii do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes pojišťovnictví, nemovitosti, oblast energetiky a těžbu nerostů, zemědělství, maloobchodní služby a v poslední době i biotechnologie.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků