Hlavní obsah

PPF miliardáře Kellnera koupila nejvyšší pražský mrakodrap

29. 5. 2014, 17:46 – Praha

Finanční a investiční skupina PPF českého podnikatele Petra Kellnera koupila firmu, která provozuje nejvyšší pražský mrakodrap City Tower. Cenu, za kterou Kellner společnost získal, PPF tají.

Foto: Profimedia.cz

Pražský mrakodrap City Tower

Článek

Mrakodrap na pražské Pankráci má 27 nadzemních pater a měří 109 metrů. V současné době je obsazena z více než 95 procent.

"Mohu potvrdit, že skupina PPF Real Estate dokončila akvizici administrativního objektu City Tower," sdělil mluvčí společnosti PPF Radek Stavěl s tím, že další podrobnosti zveřejňovat firma nebude. Koupi druhé nejvyšší budovy v Česku na začátku května schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Mrakodrap už v minulosti majitele měnil. Společnost Marpona ho před dvěma lety prodala firmě Consideratio z holdingu Proxy-Finance. Cenu ani jedna strana nezveřejnila, v roce 2009 však Marpona za administrativní budovu zaplatila developerovi ECM 130 miliónů eur.

Budova na pražské Pankráci měla být původně novým sídlem Českého rozhlasu. Stavební povolení na ni úřady vydaly již v roce 1983, dlouho ale šlo pouze o rozestavěné a opuštěné torzo. Objekt koupila v roce 2000 společnost ECM, kolaudace se po výrazné přestavbě uskutečnila v roce 2007.

Stavba není v ČR nejvyšší 

Vyšší než pražský City Tower je od loňska brněnský AZ Tower, který měří 111 metrů. Skupina PPF plánuje také stavbu nejvyšší české budovy. Vyrůst by měla na pražském Chodově, v současné době firma žádá úřady o územní povolení. Dvě věže, nazvané Prague Eye Towers, mají měřit 139 a 128 metrů.

Skupina PPF investuje do mnoha odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes pojišťovnictví, nemovitosti, energetiku a těžbu nerostů, zemědělství, maloobchodní služby až po biotechnologie. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko do Asie. Skupina vlastní aktiva zhruba za 22 miliard eur.

Reklama

Výběr článků