Hlavní obsah

Každý desátý Američan živoří, dostává podporu na nákup potravin

3. 4. 2009, 11:15
Novinky, Tomáš Holý

Hospodářský krize značně otřásla Spojenými státy. Kvůli ní každý desátý Američan dostává speciální příspěvek na nákup potravin. Takovéto podpory využívá rekordních 32,2 miliónu Američanů. V pátek o tom informovala agentura Reuters.

Článek

Podle posledních statistik počet zájemců o potravinový program stále roste. V lednu činila průměrná dávka na osobu 112,82 dolaru, tedy asi 2256 korun. Peníze jsou určené pouze na nákup potravin.

V lednu zájem o příspěvek vrostl ve 46 z 50 států. Celkově se do programu nově zapsalo 580 tisíc lidí, tedy o 1,3 procenta více než v prosinci. Největší nárůsty, a to o více než pět procent, byly zaznamenány ve státech Vermont, Aljaška či Jižní Dakota. Potravinového příspěvku využívá nejvíce lidí v Texasu (2,984 miliónu lidí), Californii (2,545 miliónu lidí) či v New Yorku (2,211 miliónu lidí).

Zájem o potravinovou podporu roste s tím, jak přibývá nezaměstnaných. Podle únorových statistik byla v USA míra nezaměstnanosti na 8,1 procenta. Což bylo nejvíce za uplynulých 25 let.

„Je to těžké období pro nízkopříjmové rodiny a jednotlivce, zároveň je to náročné období pro organizace, které se jim snaží pomoci,“ komentovala Valentine Breitbarthová ze sdružení Bread for the City, která ve Washingtonu pomáhá chudým rodinám.

Reklama

Výběr článků