Hlavní obsah

Finanční správa eviduje přeplatky silniční daně 1,5 miliardy korun

20. 9. 2022, 10:08

Finanční správa eviduje přeplatky více než 1,5 miliardy korun na zálohách silniční daně. Přeplatky vznikly po novele zákona, která omezila okruh vozidel, za která se silniční daň platí. Finanční správa v úterý doporučila poplatníkům, aby požádali o vrácení přeplatku. Po šesti letech nárok na vrácení zanikne.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Ilustrační foto

Článek

Letošní novela zákona zrušila silniční daň pro osobní automobily, autobusy a nákladní auta do 12 tun. Zároveň se snížila sazba daně pro nákladní vozidla a přívěsy nad 12 tun. Vláda zákon upravila v reakci na růst cen pohonných hmot a energií.

Finanční správa doporučuje plátcům silniční daně, aby si u příslušného finančního úřadu nebo elektronicky ověřili, zda jim nevznikl přeplatek.

„Přeplatky na dani silniční mohou být vráceny na základě podané žádosti o vrácení přeplatku u svého místně příslušného správce daně,“ uvedl v tiskové zprávě zástupce generálního ředitele Finanční správy Jan Ronovský.

Úlevy pro dopravce: odložené platby DPH a prominutí zálohy silniční daně

Na vyřízení žádosti má správce daně 30 dní. Pokud si poplatník do šesti let o vrácení přeplatku nepožádá, nárok na jeho vrácení zaniká.

Reklama

Související témata:
Silniční daň

Výběr článků