Hlavní obsah

Do hamburského přístavu připlula největší nákladní loď na světě

7. 6. 2020, 12:20

Do přístavu v Hamburku poprvé připlula největší nákladní loď na světě HMM Algeciras. Na 400 metrů dlouhé a 61 metrů široké nové plavidlo jihokorejské námořní společnosti HMM, které táhly dva remorkéry, se přišly k Labi podívat stovky lidí. Loď přivítala i vodní fontána, informovala dnes agentura DPA.

Foto: Profimedia.cz

Loď v přístavu přivítali vodní fontánou

Článek

Na HMM Algeciras je možné naložit až 23 964 standardních kontejnerů (TEU). Ty jsou 6 metrů dlouhé, 2,4 metru široké, 2,6 metrů vysoké a pojmou téměř 30 tun materiálu.

Množství kontejnerů, které HMM Algeciras pojme, je o 200 kontejnerů větší, než lze naložit na MSC Gülsün a její sesterské lodě. MSC Gülsün byla největší kontejnerovou lodí do letošního dubna.

Foto: Profimedia.cz

HMM Algeciras pojme až 23 964 standardních šestimetrových kontejnerů.

Během přítomnosti v hamburském přístavu se z lodi HMM Algeciras bude vykládat a nakládat 8500 kontejnerů v ekvivalentu 13 600 TEU. Obsahují spotřební zboží, potraviny a nápoje, textil, elektroniku, stroje, zdravotnické prostředky, chemické výrobky a suroviny všeho druhu. Hamburk pak loď opustí ve středu kolem 14:00 SELČ.

Starou nákladní loď proměnili architekti v luxusní obydlí

Vnější rozměry obřích nákladních plavidel zůstávají už léta stejné. Dokážou ale pojmout stále více kontejnerů. Budoucnost kontejnerové dopravy je ovšem kvůli koronavirové krizi nejistá. HMM Algeciras si v Hamburku objednali dávno předtím, než udeřila současná pandemie.

Reklama

Výběr článků