Hlavní obsah

ČEZ zdraží části zákazníků elektřinu o osm procent

20. 11. 2018, 9:42 • Aktualizováno 20. 11. 2018, 10:09

Energetická společnost ČEZ zdraží od Nového roku části zákazníků elektřinu o osm procent. Půjde o lidi, kteří nemají zafixovány ceny, elektřinou netopí a neohřívají pomocí ní vodu. Pro většinu z nich půjde o méně než 40 korun měsíčně, řekl mluvčí společnosti Roman Gazdík.

Foto: Petr Horník, Právo

Pražské ústředí společnosti ČEZ

Článek

Důvodem zdražení je podle ČEZ růst cen na velkoobchodních burzách. O jaký podíl klientů se jedná, mluvčí nespecifikoval. Uvedl pouze, že cenu elektřiny má u ČEZ zafixovanou zhruba 40 procent zákazníků. Firma je největším dodavatelem elektřiny v Česku.

Firma zdražuje kvůli rostoucím velkoobchodním cenám podruhé v letošním roce. Od června navýšila cenu elektřiny zákazníkům bez fixace ceny, a to v průměru o čtyři procenta. Z podobných důvodů zdražily letos ceny nefixovaných produktů prakticky všichni další dodavatelé.

„Ze zkušenosti víme, že další obchodníci s úpravou ceníků čekají na nás a očekáváme, že zdraží v blízké době," uvedl Gazdík.

Reklama

Související články

Za energie je možné ušetřit i tisíce

13. 10. 2018, 8:34

Zima se pomalu blíží, ceny elektřiny a plynu pro domácnosti mají přitom brzy citelně vzrůst. Výraznému navýšení účtů za energie lze zamezit nejen změnou...

Výběr článků