Hlavní obsah

ČEZ posiluje v oboru chytrých měst, koupil podíl ve francouzské firmě na sdílení aut

30. 8. 2017, 10:55
Novinky, tov

Energetická společnost ČEZ koupila prostřednictvím svého fondu Inven Capital významný menšinový podíl ve firmě Vulog, která poskytuje technologie pro sdílení ekologických aut ve městech. Ve středu o tom informoval mluvčí ČEZ Martin Schreier. Výši transakce firma nezveřejnila.

Foto: Petr Horník, Právo

Pražské ústředí společnosti ČEZ

Článek

Klienty Vulog jsou provozovatelé carsharingu na čtyřech kontinentech od Evropy přes Severní Ameriku (EVO ve Vancouveru) až po Jižní Ameriku a Nový Zéland. Jejich nabídka zahrnuje tisíce vozů – elektromobilů a hybridů.

„Investicí do společnosti Vulog podporujeme rozvoj ekologické dopravy ve městech, protože díky carsharingu narůstá využití aut až na sto procent a to dělá z investic do elektrických aut a dobíjecí infrastruktury ekonomicky návratné podnikání. Věřím, že díky nové investici dále posílíme naše know-how v oblasti konceptu chytrých měst a současně pomůžeme této platformě proniknout na další světové trhy, mimo jiné i do České republiky,“ řekl generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.

Je to už pátá investice Inven Capital do společností zaměřených na čistou technologii, všechny předchozí však měly původ v Německu. Jde například o firmu Sunfire, která vyvíjí syntetickou naftu, nebo výrobce bateriových systémů Sonnen. Letos fond investoval do firmy Cloud & Heat Technologies, která vyvinula technologii na energetické využití tepla pocházejícího z lokálních datacenter.

Reklama

Související články

Výběr článků