Hlavní obsah

Češi ovládli žebříček konzumentů alkoholu, přepijí Dány i Němce

28. 7. 2009, 16:42 • Aktualizováno 28. 7. 2009, 17:01
Novinky, toh

Češi podle posledních statistik potvrzují, že jsou přeborníky v holdování alkoholu. Ve srovnání s Němci, Dány a Portugalci je totiž mezi našinci nejméně abstinentů. Naopak excelujeme v tzv. neodpovědném pití, kdy zvládneme během jednoho večírku pět a více drinků. Vyplývá to z údajů evropského pivovarnického sdružení Brewers of Europe.

Foto: Profimedia.cz

Článek

Na dotaz, zda respondenti pili v posledním měsíci alkohol, odpovědělo pouze 19 procent dotázaných Čechů, že ne. U Dánů to bylo 22 procent, v Německu 34 a v Portugalsku 29 procent dotázaných.

Nepříliš odlišné byly výsledky při dotazu, jak velké množství alkoholu obvykle respondenti zkonzumují. Pět a více alkoholických nápojů během jedné příležitosti vypije 22 procent Čechů, to je nejvíce v Evropě. Dotahují se na nás pouze Dánové, z nichž pouze 19 procent zkonzumuje takové množství alkoholu. V Německu tak činí prý jen 13 procent lidí a v Portugalsku jen deset procent konzumentů.

Průzkum také ukázal, že pro 94 procent konzumentů není klíčovým faktorem rozhodujícím o koupi nápoje cena. Nejvíce dotazovaných (46 procent) uvedlo jako nejdůležitější kritérium chuť výrobku.

Anketa

Kolik drinků v průměru vypijete v průběhu vydařeného večírku?
1-2
6,4 %
3-4
8,4 %
5 a více
85,2 %
Celkem hlasovalo 22743 čtenářů.

Reklama

Související témata:

Související články

Rusy kosí alkohol, potvrdila nová studie

26. 6. 2009, 13:33

Na devastující účinky alkoholu na ruskou společnost poukázala další studie. Podle ní bylo od pádu Sovětského svazu pití alkoholu příčinou více než poloviny...

Výběr článků