Hlavní obsah

Britské aerolinky Flybe zastavily provoz, o práci přijdou stovky lidí

28. 1. 2023, 7:51 • Aktualizováno 28. 1. 2023, 12:50

Britská regionální letecká společnost Flybe se dostala do insolvence a zrušila všechny své lety z Británie a do Británie. Firma to v sobotu oznámila na svých internetových stránkách. Vyzvala cestující, kteří si u ní koupili letenky, aby nejezdili na letiště, pokud si sami nezajistí alternativní let u jiných aerolinek.

Foto: Profimedia.cz

Letadlo společnosti Flybe v britském Leedsu

Článek

„Flybe bohužel není schopna alternativní lety pro cestující zajistit,“ uvedla firma. Aerolinky Flybe nabízely mimo jiné lety z Londýna, Birminghamu a severoirského Belfastu a provozovaly linky do Amsterodamu a Ženevy, napsala agentura DPA.

O práci přijde 277 zaměstnanců Flybe. Ve firmě by tak mělo zůstat 44 lidí, uvedl server Sky News.

Společnost Flybe se dostala do insolvence již v minulosti, a to v březnu 2020. Nedokázala se tehdy vyrovnat s prudkým poklesem poptávky v důsledku šíření koronaviru. Loni na jaře se jí však podařilo provoz obnovit.

Zánik Flybe přitom přichází v čase, kdy se letecké společnosti těší z nárůstu poptávky po letecké dopravě. Nízkonákladové aerolinky, jako jsou největší evropská letecká společnost Ryanair a britský easyJet, oznámily rekordní počet rezervací na čas letních dovolených. Lidé o létání mají zájem navzdory hrozící recesi, napsala agentura Reuters.

Praha bude mít opět přímý spoj do jihokorejského Soulu

Cestování

Reklama

Výběr článků