Hlavní obsah

Aerolinky EasyJet zakončily čtvrtletí v mnohamiliardové ztrátě

4. 8. 2020, 11:40

Britský nízkonákladový letecký přepravce EasyJet vykázal za třetí čtvrtletí svého finančního roku ztrátu před zdaněním 324,5 milionu liber (9,4 miliardy korun). Tržby za celou skupinu pak meziročně klesly o 99,6 procenta na sedm milionů liber (203,7 milionu Kč), což je důsledek protikoronavirových opatření.

Foto: Matthew Childs, Reuters

Letadla aerolinek EasyJet v Lutonu

Článek

Letadla EasyJet zůstala od 30. března na zemi, firma provoz částečně obnovila až 15. června, dva týdny před koncem třetího finančního čtvrtletí. Zájem o létání se však od té doby zvyšuje.

Loni ve stejném období skupina vykázala zisk 174,2 milionu liber. Easyjet v období od letošního dubna do konce června vypravil pouze 709 letů, tedy o 99,6 procenta méně než loni ve stejném období. V provozu měl jen deset letadel.

Skupina uvedla, že ohledně rezervací po zbytek léta se jí „daří dobře“, teď je na 40 procentech kapacity loňského třetího čtvrtletí. Firma předpokládá, že ve čtvrtém finančním čtvrtletí, tedy do konce září, vykáže menší ztrátu než za uplynulé čtvrtletí.

Několik aerolinek kvůli koronaviru končí s prodejem alkoholu

Cestování

Easyjet se dál soustředí na náklady. Firma předpokládala, že v období od dubna do června bude týdně přicházet o 30 až 40 milionů liber, za celé čtvrtletí ale nakonec přišla o 774 milionů liber, což je zhruba o čtvrtinu nižší částka, než firma původně předpokládala.

Podnik v květnu oznámil, že zruší 4500 pracovních míst, což představuje zhruba 30 procent personálu, aby získal hotovost a udržel si konkurenceschopnost. Firma tehdy sdělila, že obnovení poptávky po létání na předkrizovou úroveň nečeká před rokem 2023.

Reklama

Související články

Výběr článků