Hlavní obsah

Trutnovští strážníci testují mobilní monitorovací věž

Trutnov

Městští strážníci v Trutnově si na zkoušku pořídili zařízení, které posílí městský kamerový systém. Jedná se o mobilní kamerovou věž vybavenou čtyřmi otočnými kamerami. Budou ji využívat všude, kde je aktuálně nezbytné monitorovat veřejný pořádek.

Foto: MÚ Trutnov

Novinka ve vybavení strážníků z Trutnova

Článek

„Největší výhodou tohoto zařízení je možnost rychlého a variabilního přemístění, a to i do lokalit bez zavedené elektrické energie či datových tras. Věž je totiž napájena prostřednictvím interních baterií, nabíjených solárními panely,“ upozornila mluvčí radnice Adéla Ščudlová.

Už o víkendu vyzkoušeli strážníci kamerovou věž v městském parku, kde se konal vzpomínkový program na bitvu z roku 1866.

Foto: MÚ Trutnov

Výhodou monitorovací věže je její mobilita.

„V úterý dojde k přesunu věže do prostoru autobusového nádraží. Aktuálně se projednává také možnost jejího umístění v blízkosti stanového městečka hudebního festivalu Obscene Extreme,“ dodala mluvčí s tím, že stanoviště budou vybírána operativně na základě aktuálních bezpečnostních požadavků a vývoje situace ve městě.

Současný provoz kamerové věže je testovací a potrvá do závěru léta, kdy vyprší pronájem. Poté se vedení města rozhodne, jestli mobilní technologii trvale zařadí do standardní výbavy trutnovské městské policie.

Výběr článků

Načítám