Hlavní obsah

Dětskou olympiádu v Praze pomáhají v hicu ochlazovat dobrovolní hasiči

Na fotbalovém stadionu v Edenu v neděli slavnostně začala Olympiáda dětí a mládeže. Velká sportovní akce, které se tento týden účastní na tři a půl tisíce mladých sportovců, se potýká s horkým letním počasím. Na pomoc proto vyjíždějí dobrovolní hasiči z Prahy 1. Poprvé budou ochlazovat veřejný prostor i mimo centrum – zamíří na Výstaviště.

Foto: MČ Praha 1, Novinky

Dobrovolní hasiči Prahy 1 v horkém počasí tradičně pomáhají chladit ulice v centru metropole.

Článek

Od pondělí do čtvrtka poměří mladí sportovci síly ve 23 sportech na 33 sportovištích po celém hlavním městě. Mezi nimi nechybí ani špičkové areály, jak v Edenu vyzdvihl i předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

„Tento stadion na začátku letošního roku přivítal fotbalisty Barcelony, na Trojském kanále se minulý týden konal Světový pohár. Doufám, že si to užijete a bude to pro vás skvělá motivace,“ uvedl při zahájení Kejval. V neděli si zahajovací ceremoniál a vystoupení zpěváka Bena Cristovao užilo na deset tisíc diváků.

„Jsem si jistý, že mezi vámi je řada budoucích sportovních hvězd – účastníci olympijských her, možná i medailisté nebo dokonce olympijští vítězové,“ doplnil šéf ČOV. Že tato slova nejsou nadsazená, potvrzuje i historie akce. V minulosti se jí totiž zúčastnila řada pozdějších úspěšných reprezentantů, jako například Ester Ledecká, Martin Nečas, Zuzana Maděrová nebo Martin Fuksa.

Velká multisportovní akce pro mládež se v Praze koná vůbec poprvé. Hlavním centrem závodů se stalo Výstaviště v Praze 7, kde se odehrává hned šest sportů. Zájemci zde mohou navštívit také Olympijský dům, užít si doprovodný program nebo sledovat medailové ceremoniály.

Právě kvůli vysokým teplotám a velké koncentraci lidí na Výstavišti se do akce zapojí i technika. Praha 1 totiž pokračuje v osvědčeném opatření z minulých let a během horkých dnů využívá své vlastní dobrovolné hasiče k ochlazování veřejného prostoru.

„Kropení probíhá především v nejvíce frekventovaných částech centra, například na Staroměstském náměstí, v okolí Pražského hradu a v dalších lokalitách, kde se v letních dnech pohybuje velké množství lidí,“ uvedla starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09).

Letošní novinkou je podle ní poprvé tato pomoc mimo území první městské části. „Hasiči zamíří na Výstaviště Praha v Praze 7, kde se zapojí do ochlazování prostoru Olympiády dětí a mládeže, protože se tu pohybuje větší množství dětí, doprovodu a návštěvníků,“ podotkla starostka.

Výběr článků

Načítám