Hlavní obsah

Zemřel moderátor Vladimír Kučera

4. 7. 2019, 15:50 • Aktualizováno 4. 7. 2019, 15:59

Ve věku 72 let zemřel spisovatel, novinář a scenárista televizních dokumentů Vladimír Kučera, uvedla ve čtvrtek Česká televize (ČT). Kučera v ČT moderoval pořad Historie.cs, za rok 2016 získal novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky.

Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Vladimír Kučera přebírá v roce 2017 novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky za rok 2016.

Článek

Kučera vystudoval Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze, následně pracoval v Ústavu zdravotní výchovy a občas psal pod jménem Ladislav Kučírek sloupky do víkendové přílohy Mladé fronty.

Po roce 1989 působil v několika novinách, spoluzakládal deník Prostor. Od roku 1997 byl na volné noze jako komentátor a scenárista televizních dokumentů. Uveřejňoval blogy na serveru Aktuálně.cz, které knižně vyšly pod titulem Aby bylo jasno.

Kučera mimo jiné napsal scénáře k několika dílům dokumentární série Sbohem, Československo o rozdělení společného státu, podílel se také na televizním cyklu Neznámí hrdinové. Je autorem knižního rozhovoru s historikem Janem Rychlíkem nazvaného Historie, mýty, jízdní řády. Pod názvem Dějiny v manéži vyšly komentáře a úvahy Kučery, Luďka Navary a Karla Steigerwalda napsané pro Mladou frontu.

Reklama

Výběr článků