Hlavní obsah

Zemanův miliónový sponzor dostal od ministra významný post ve státní správě

29. 1. 2014, 9:38

Místopředseda Strany práv občanů Zemanovci (SPOZ) v Moravskoslezském kraji František Gajdoš, který přispěl miliónem korun na volební kampaň prezidenta Miloše Zemana, se stal vedoucím Oblastního inspektorátu práce pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Bez výběrového řízení ho jmenoval ministr práce a sociálních věcí z končící Rusnokovy vlády František Koníček. Informuje o tom server Aktuálně.cz.

Foto: Petr Horník, Právo

Ministr práce a sociálních věcí František Koníček

Článek

Bývalý exekutor Gajdoš byl na místo, kde se základní plat podle tabulek pohybuje mezi 42 až 45 tisíci korun, jmenován 13. ledna. "Já jsem jmenoval tolik lidí, že si nemůžu pamatovat všechny. Obraťte se na tiskového mluvčího," řekl serveru Koníček, který je zároveň volebním lídrem SPOZ. Podle tiskového oddělení "v právních předpisech není nutnost realizovat výběrové řízení".

Ministr jmenuje vedoucí inspektory po projednání s generálním inspektorem, kterým je v současnosti Rudolf Hahn. Ten prý byl o výběru Gajdoše předem informován.

"Jmenování pana Františka Gajdoše nebylo mým návrhem ani mojí iniciativou. Jaké okolnosti byly pro ministerstvo práce a sociálních věcí rozhodující při výběru a k jakým aspektům bylo při tom přihlíženo, je otázkou, na kterou neumím odpovědět," sdělil serveru.

Podle zjištění deníku Insider se v posledních sedmi letech ani jednou nestalo, že by pozice vedoucího inspektora byla přidělena bez soutěže. Výběrová řízení se vypisovala i na místa asistentek inspektora.

Gajdoš patřil mezi pět největších sponzorů Zemanovy kampaně. Brněnský advokát Jiří Jestřáb, který na kampaň přispěl více než miliónem korun, se stal revizorem nově založeného Zemanova nadačního fondu, který je určen na příspěvky ke splácení státního dluhu.

Reklama

Související témata:

Výběr článků