Hlavní obsah

Zeman bavil lidi v Orlové sexistickými výroky Trumpa na adresu Clintonové

4. 11. 2016, 13:20

Prezident Miloš Zeman ve středu při návštěvě Moravskoslezského kraje při diskusi s občany Orlové neváhal zopakovat urážlivý výrok na adresu Hillary Clintonové spojený s americkým prezidentským kandidátem Donaldem Trumpem. Zeman jej zopakoval v reakci na dotaz, zda něco udělá s občany, kteří si jej dovolí „nechutně urážet a kritizovat”.

Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Prezident koštuje. Miloš Zeman navštívil na závěr své třídenní cesty po Moravskoslezském kraji pivovar Radegast v Nošovicích.

Článek

„Jak se stavíte k těm spoluobčanům, kteří vás nechutně kritizují a urážejí,” ptal se muž, který neopomněl zdůraznit, že prezidenta obdivuje, a připomněl, že byly i doby, kdy byla urážka hlavy státu trestná (trestný čin hanobení republiky a jejího představitele obsažený v trestním zákoníku z roku 1961; pozn. red.).

„Politik je něco mezi kaskadérem a pyrotechnikem. Musí počítat s tím, že mu občas pod nohama vybuchne bomba nebo mina nebo že spadne z nataženého lana a podobně,” opáčil Zeman.

Na urážky si v politice musíte zvyknout, tvrdí prezident

„Politika je krutá profese, a když do ní vstupujete, tak je-li to demokratická politika, tak si musíte zvyknout na to, že vás někteří lidé třeba i nechutně urážejí,” dodal.

„Vezměte si teď americkou prezidentskou kampaň a například výrok Donalda Trumpa o své protikandidátce, který zní: 'Když nedokázala uspokojit ani svého manžela, nedokáže uspokojit Ameriku,'” dodal Zeman pro pobavené publikum.

„No tak je to samozřejmě drsná formulace, ale americká volební kampaň už taková je. Mně se pouze zdá, že někteří lidé, kteří sami nebyli v politice příliš úspěšní, dělají volební kampaň zbytečně při příležitosti státního svátku,” uzavřel svou odpověď.

Trump výrok rychle smazal

Trump urážlivý status na twitterovém účtu zveřejnil vloni 16. dubna a ještě téhož dne jej odstranil. Uživatelé si jej ale zkopírovali a jeho otisk se brzy rozletěl po celém internetu.

Foto: repro Twitter

Donald Trump svůj tweet o tom, že Hillary Clintonová je špatná milenka, takže musí být i špatná prezidentka, po krátké době raději smazal, ale lidé si jej uložili.

Trump ovšem není původním autorem vtípku, jen jej okopíroval od americké závodní jezdkyně na koni Sawyer Burmeisterové. I ta svůj tweet ale smazala a zároveň se za pokus o „politický vtip“ omluvila.

Reklama

Související témata:

Výběr článků