Hlavní obsah

Vondra nastoupí do dozorčí rady Českého aeroholdingu

5. 2. 2013, 16:18

Exministr obrany Alexandr Vondra (ODS) v úterý potvrdil, že přijal nabídku premiéra Petra Nečase (ODS) zasednout v dozorčí radě Českého aeroholdingu.

Foto: Pavel Karban, Právo

Ministr Alexandr Vondra na tiskové konferenci

Článek

Premiér Nečas jen krátce před Vondrovým vyjádřením na otázku, zda Vondra do aeroholdingu skutečně míří, odpověděl vyhýbavě a odkázal na úsek ministerstva financí, který se zabývá majetkovými účastmi státu. Náměstek ministra financí pro hospodaření s majetkem státu Zdeněk Zajíček (ODS) v úterý pouze potvrdil, že změny v dozorčí radě aeroholdingu se chystají k 11. únoru.

Kromě práce v dozorčí radě leteckého holdingu bude Vondra také přednášet na dvou školách. Půjde o ústeckou Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) a pražskou liberální a konzervativní akademii CEVRO.

Český aeroholding zastřešuje státní společnosti působící v oblasti letecké přepravy a souvisejících službách. Patří mezi ně například Letiště Praha a ČSA.

Setká se s exministrem Fuksou

Někdejší velvyslanec v USA a ministr pro evropské záležitosti Vondra loni z ministerstva obrany odešel oslabený táhnoucí se aférou Promopro a po prohraných senátních volbách. Jeho nástupem do holdingu zřejmě končí spekulace o jeho možném návratu do diplomacie, například na velvyslanecký post v Rusku či v Kanadě.

Vondra není prvním politikem ODS, který byl "odložen" do aeroholdingu. V listopadu do jeho představenstva po svém odchodu ze Sněmovny, kde odmítal podpořit vládní návrh daňových změn, zamířil někdejší vnitrostranický rebel a exministr zemědělství Ivan Fuksa.

Reklama

Výběr článků