Hlavní obsah

Vichřice ve Varech utrhla komín

3. 1. 2003, 13:04 – KARLOVY VARY
Novinky, Pavel Peňás

Vichřice o rychlosti 22 metrů za vteřinu v pátek ráno strhla sedm metrů dlouhou vrchní část čtyřicet metrů vysokého kovového komínu u obchodního domu Penny Market v Karlových Varech. Zlomená část komínu z pozinkového plechu zůstala hrozivě viset ve výšce nad obchodem.

Článek

K ulomení části komínu došlo kolem osmé hodiny ranní, uvedl ředitel Hasičského záchranného sboru v Karlových Varech Milan Mráz. Karlovarské letiště naměřilo vítr o síle 22 metrů za vteřinu, což odpovídá síle vichřice, komentoval hydrometerolog z plzeňské stanice Jan Sulan. Vichřicí zlomená část komínu z pozinkového plechu zůstala hrozivě viset ve výšce na komíně nad obchodním domem Penny Market. Ulomený komín ohrožoval lidi v obchodním domě, který policie raději vyklidila, uvedl Mráz s tím, že v obchodním domě bylo v té době několik desítek osob. Kvůli hrozícímu nebezpečí, že se ulomená část komínu větrem zcela odtrhne, byla omezena rovněž doprava na nedaleké mezinárodní silnici mezi Karlovými Vary a Prahou.

"Jedná se o nefunkční komín bývalé kotelny, který je v majetku soukormého majitele," konstatoval Mráz, podle kterého odstranění ulomené části komínu majitel uhradí ze svého. "Museli jsme přivolat na místo speciální jeřáb s dosahem šedesáti metrů, na který jsme před odřezáním zhroucenou část komína přichytili a pak snesli do bezpečí na zem," uzavřel Mráz, podle kterého v okrese silný vichr polámal také řadu stromů. "Několik desítek jsme jich museli odstraňovat ze silnic," dodal velitel hasičů.

Reklama

Související články

Výběr článků