Hlavní obsah

V Praze mají být reklamy i na protihlukových stěnách, třeba na Jižní spojce

5. 6. 2014, 17:52 – Praha

Na protihlukových stěnách v ulicích Prahy by se mohly objevit reklamy. Radní hlavního města zamýšlí pronajmout až 108 stěn dvěma reklamním agenturám, vyplývá z materiálu, který radní projednávali v tomto týdnu, který však zatím neschválili. Proti záměru se postavila opoziční ČSSD.

Foto: Milan Malíček, Právo

Jižní spojka

Článek

Podle materiálu chce Praha protihlukové stěny pronájmem ochránit proti nelegální reklamě. "Jednou z možností, jak nelegální umístění reklam minimalizovat, je umožnit vybranému subjektu jejich komerční využití s tím, že tento rovněž zajistí monitoring nepovolených reklam," píše se v důvodové zprávě materiálu.

Stěn, kterých se změna má dotknout je více než stovka po celém území hlavního města. Jde o místa u frekventovaných komunikací, jako například u Jižní spojky, 5. května nebo Šterboholské spojky. V seznamu jsou rovněž kupříkladu Ocelkova v Praze 14, Zenklova v Praze 8 nebo Zderazská v Praze 16. Smlouva na pronájem má být uzavřena na pět let s možností prodloužení o dalších pět let, píše se v materiálu.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Zaplevelení prostoru

Záměr se však nelíbí opozičním sociálním i občanským demokratům. "Radní za TOP 09 si připravili půdu pro to, aby se na podzim ocitli na plakátech u vjezdu do tunelů, protihlukových stěn a podobně. Jedná se o zaplevelení veřejného prostoru," uvedl zastupitel Petr Dolínek (ČSSD).

Zda budou stěny polepeny, není zatím jasné. Radní projednávání materiálu přerušili, a pokud by chtěli smlouvu uzavřít, museli by jej znovu zařadit na program příštího jednání rady.

Anketa

Vadily by vám reklamy na protihlukových stěnách?
ano
89,7 %
ne
10,3 %
Celkem hlasovalo 2073 čtenářů.

Reklama

Související témata:

Výběr článků