Hlavní obsah

Topolánek přiznal, že bydlí s Talmanovou

5. 1. 2007, 17:13 – PRAHA

Premiér a předseda občanských demokratů Mirek Topolánek v pátek oznámil, že bydlí s místopředsedkyní Sněmovny Lucií Talmanovou (ODS), kterou označil za svou partnerku. Zároveň přiznal odluku od své manželky Pavly. Topolánek také uvedl, že se nechce dále vyjadřovat ke svému soukromí, zejména k údajnému těhotenství Talmanové. Naznačil rovněž, že by zájem médií o jeho rodinu mohl mít politické motivy.

Článek

"Jde o výlučně její záležitost a téma, které je ve slušné společnosti neveřejné," komentoval Topolánek dohady o tom, zda Talmanová čeká dítě.

Premiér naznačil, že je Talmanová v jiném stavu ve středu v rozhovoru na Frekvenci 1. Moderátor Jan Tuna se ho ptal, co říká informaci, že je Talmanová těhotná. "Je to hezké, ne?" odpověděl Topolánek. [celá zpráva]

Devětatřicetiletá Talmanová vychovává dvě děti. Nevlastní dceru Elišku a syna Ondřeje. S otcem dětí se rozešla, dcera přesto bydlí u ní.

Topolánek má s manželkou Pavlou má tři děti, dvě dcery a syna. Kromě toho má také jednu vnučku.

Z Topolánkova prohlášení
V současné době nebydlím se svojí manželkou, a došlo tedy k odluce.
V současné době přechodně bydlím se svojí partnerkou Lucií Talmanovou.
K údajnému těhotenství Lucie Talmanové se nebudu vyjadřovat, jde o výlučně její záležitost a téma, které je ve slušné společnosti neveřejné.
CELÝ TEXT PROHLÁŠENÍ NAJDETE ZDE.

Topolánek se obává politických motivů

Předseda ODS v tiskové zprávě označil zájem médií o jeho rodinnou situaci za přemrštěný a naznačil, že by dokonce mohl mít politické pozadí. "Nejsem jist, zda nejsou některá konkrétní média a určití novináři motivováni politicky a zneužíváni k diskreditačním účelům," napsal Topolánek.

"Mé soukromé záležitosti nijak nenarušují můj pracovní výkon, a to jak ve funkci premiéra, tak vyjednavače o nové vládě, tak předsedy ODS," zdůraznil Topolánek.

Premiér prohlásil, že nadále nebude na další otázky týkající se jeho rodiny odpovídat a požádal novináře, aby respektovali právo jeho blízkých na soukromí.

Topolánek se dostal do konfliktu s fotografem deníku Blesk, který ho v úterý přistihl, jak přichází do domu Talmanové. Podle novin měl premiér několikrát kopnout do fotografova auta. Později se s fotografem sešel a za incident, u kterého nebyla přítomna premiérova ochranka, se omluvil. [celá zpráva]

Topolánková si přeje, aby manžel rozhodnutí nelitoval

"Ať se rozhodne jakkoli, přeji mu, aby svého rozhodnutí nelitoval. Lucii Talmanové přeji zdravé dítě," uvedla ve čtvrtek Pavla Topolánková s tím, že pro ni byly poslední měsíce velice těžké. [celá zpráva]

Topolánková původně intenzivně podporovala manžela v kampaních ODS. Vloni na podzim kandidovala do Senátu, avšak ne za ODS, nýbrž za stranu Politika 21 europoslankyně Jany Bobošíkové. Objevily se spekulace, že tím reagovala na Topolánkův poměr s Talmanovou.

Chronologie vztahu Topolánka a Talmanové
13. června 2006 - Nekvalitní fotografie Topolánka s Talmanovou v deníku Šíp. V článku ale stálo, že Topolánek byl na "romantické večeři" s manželkou. Topolánková na článek reagovala s tím, že na fotografii není ona, ale Talmanová. Podle Topolánka byla schůzka pracovní.
21. června 2006 - Topolánková pro Frekvenci 1 uvedla, že by ráda kandidovala do Senátu. O Talmanové se vyjádřila jako půvabné a inteligentní ženě. Dále řekla, její manželství je založeno na toleranci.
14. srpna 2006 - Topolánková oznámila kandidaturu do Senátu na Ostravsku za stranu Politika 21 europoslankyně Jany Bobošíkové.
17. srpna 2006 - Topolánek připustil, že na zprávách o poměru s Talmanovou je část pravdy. Dál to ale odmítl komentovat.
19. srpna 2006 - Talmanová pro LN řekla: "Z jedné zcela nevinné fotografie někdo vymyslel neuvěřitelný příběh. Teď mám pocit, že cokoli k tomu řeknu, je už téměř zbytečné... Náš vztah (s Topolánkem) není poměr. Je to pouze přátelství."
24. srpna 2006 - Deník Blesk otiskl fotografie Topolánka odcházejícího ráno z domu Talmanové.
6. října 2006 - Topolánková pro MfDnes: "V podstatě to, že nám všem manžel systematicky, řekla bych přímo cíleně, konstruktivně, chladnokrevně tak dlouhou dobu lhal."
27. prosince 2006 - Podle Blesku strávil Topolánek část Štědrého dne s Talmanovou a část se svou rodinou.
30. prosince 2006 - Topolánková pro Právo:" Mohu k tomu říct jediné - když někdo ztratí rozum, dá se to pochopit, když ztratí pud sebezáchovy, tak už se s tím nedá nic dělat."
3. ledna 2007 - Topolánek na Frekvenci 1 nevyloučil, že Talmanová čeká dítě.
5. ledna 2007 - Topolánek oznámil, že už nežije se svou manželkou Pavlou a bydlí s Talmanovou.
Zdroj: ČTK

Anketa

Vadí vám nevěra u politiků?
Ano, více než u jiných lidí
32,2 %
Ano, stejně jako u jiných lidí
12,9 %
Ne, je mi to jedno
51,2 %
Ne, fandím jim
3,7 %
Celkem hlasovalo 24640 čtenářů.

Reklama

Související témata:

Související články

Topolánková přeje Talmanové zdravé dítě

4. 1. 2007, 17:01

Pavla Topolánková by byla ráda, kdyby její manžel vyřešil společné rodinné potíže způsobem, kterého nebude litovat. Zároveň popřála Lucii Talmanové zdravé...

Topolánkovu útoku měla zabránit ochranka

5. 1. 2007, 7:50

Premiéra Mirka Topolánka nestřežila ochranka v době jeho údajného incidentu s fotografem Blesku. Deník přitom tvrdí, že premiér několikrát kopl do auta...

Výběr článků