Hlavní obsah

Strana Antibursík - Stop ekoteroru chce zneplatnit volby v Brně

23. 10. 2014, 18:24 – Brno • Aktualizováno 23. 10. 2014, 19:23

Strana Antibursík - Stop ekoteroru ve čtvrtek podala ke Krajskému soudu v Brně návrh na neplatnost komunálních voleb v Brně. Důvodem je fakt, že ne všichni kandidáti Žít Brno s podporou Pirátů měli v době registrace kandidátky trvalé bydliště v Brně, vyplývá z tiskové zprávy advokáta Zdeňka Koudelky.

Foto: Miroslav Homola, Právo

Matěj Hollan slaví vítězství ve volebním štábu ve vinárně.

Článek

Lídr Žít Brno Matěj Hollan řekl, že dotčení kandidáti si stihli trvalé bydliště přehlásit do rozhodného dne, jímž byl první den voleb.

Koudelka navrhl, aby soud přezkoumal trvalá bydliště kandidátů právě k 10. říjnu, kdy volby do místních zastupitelstev začínaly. "Navrhuji, aby soud nezapočítal do výsledku voleb hlasy, které získali kandidáti bez trvalého pobytu v Brně. Podle toho se mají výsledky voleb přepočítat," uvedl Koudelka.

Nepožaduje však opakování voleb. Do rozhodnutí soudu není možné svolat zasedání nového zastupitelstva. Termín však zatím nebyl stanoven, protože až v pátek 24. října končí lhůta, kdy lze ještě k soudu podat návrh na neplatnost voleb.

Žít Brno s podporou Pirátů získalo v Brně třetí nejvyšší počet hlasů a společně s ANO, KDU-ČSL a zelenými vytvořili budoucí koalici, která má řídit Brno příští čtyři roky. Do opozice naopak míří členové dosavadní koalice ODS a ČSSD i s dosluhujícím primátorem Romanem Onderkou.

Reklama

Související témata:

Výběr článků