Hlavní obsah

Sněmovna je opět kompletní, poslanec Kotlík složil slib

Na úvod úterního jednání Sněmovny složil slib nový poslanec Jiří Kotlík (ANO). Nahradil svého stranického kolegu Josefa Kotta, který byl před časem zvolen do kolegia Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), čímž mu poslanecký mandát zanikl.

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Nový poslanec ANO Jiří Kotlík složil slib

Článek

Nový poslanec složil na úvod červnové schůze slavnostní slib do rukou předsedy Sněmovny Tomia Okamury (SPD).

Čtyřicetiletý podnikatel Kotlík doposud zastával post zastupitele a radního Jihlavy. Do Sněmovny loni na Vysočině za hnutí ANO kandidoval z pátého místa, ale zvolen nebyl.

Kott, kterého nahradil, byl poslancem od roku 2013. V tomto volebním období zasedal v kontrolním a zemědělském výboru. Za členy kolegia NKÚ jej poslanci zvolili spolu s bývalým ústavním soudcem Radovanem Suchánkem.

Související témata:
Jiří Kotlík

Výběr článků

Načítám