Hlavní obsah

Sanita převážející dřevo? To už není naše auto, ohradili se záchranáři

18. 6. 2017, 3:30
Právo, plk

Snímek vozidla moravskoslezských záchranářů, které však místo pacienta převáží dřevo, koluje internetem. Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje (ZZS MSK) se však od fotografie distancuje, tvrdí navíc, že jde o dnes už bývalou sanitku záchranky.

Foto: Facebook

Sanitní vůz převážející dřevěné desky

Článek

Dodávku v barvách záchranné služby, která má na střeše i maják, vyfotil kdosi na kruhovém objezdu. „Tohle nevysvětlíš,“ připsal k snímku pravděpodobný autor, když fotku umístil na facebookový profil Záchranáři Moravskoslezského kraje-Fan Page.

Ve kterém městě a kdy záchranku převážející dřevěné desky zachytil, neuvedl.

Fotka vzbudila ihned ohlas a začaly se pod ní objevovat nejrůznější komentáře. „Dlaha na žirafí femur..?” ptá se třeba jeden z uživatelů. A následují další příspěvky v podobném duchu: „Asi je tam zaklíněný pacient” „I dřevo potřebuje svoji péči” „Třeba je ten pacoš k tomu přibitý” „Zaklíněné těleso se z rány nevytahuje” „Prkna na rakve” a podobně.

Mezi příspěvky je však i vysvětlení moravskoslezských záchranářů (ZZS MSK). „Upozorňujeme, že se nejedná o náš vůz, ale o vyřazenou sanitu, která byla odprodána jednomu zdravotnickému zařízení.“

Záchranáři se pak od snímku distancovali i v tiskovém prohlášení. „Skutečnost že na fotografii není zachyceno aktuální zásahové vozidlo ZZS MSK, dokazuje mimo jiné i skutečnost, že na pravých zadních dveřích schází třímístné číslo (volací znak), podle něhož by bylo možno automobil s jistotou identifikovat,“ vysvětlil mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Připustil ovšem, že barva vozidla, reflexní pruhy i výstražné majáky na střeše mohou vzbuzovat dojem, že vůz stále patří záchranářům.

„O současném použití a účelu, k němuž je vozidlo provozováno, nemáme žádné informace,“ doplnil Humpl.

Reklama

Výběr článků